logo

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta: Vezirköprü, HİZMET almadan OY veriyor!..

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta: Vezirköprü, HİZMET almadan  OY veriyor!..

Hastanede merdiven ziyareti ve Adatepe’de vatandaşın sıkıntısını dinleyen Usta, Vezirköprü-Havza yolu için mücadele ettiklerini söyledi. Usta, Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’nin de takipçisi olduklarını ifade etti.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, pazartesi günü ilçemizi ziyaret ederek ziyaretlerde bulundu.

Erhan Usta önce İYİ Parti Vezirköprü İlçe Binasına geldi. İlçe Başkanlığı binasında İYİ Parti İlçe Başkanı Salih Gürbüz ve partililer tarafından karşılanan Usta:

Türkiye’nin sorunları giderek ağırlaşıyor. Bunu artık net bir şekilde görüyoruz. Türkiye ekonomisi uzun bir süredir sıkıntı içerisindeydi. Bu pandemiyle birlikte bu sıkıntı katlanarak arttı. Onun dışında dış politikada Türkiye köşeye sıkışmış durumda. Hukuk açısından baktığımızda mülkiyet hukukunun, sözleşme hukukunun dahi olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Yani yolsuzluk basamağında Türkiye 13 basamak birden kötüleşti. Bütün endekslerde kötüleşen bir durum var.
Yaygın bir medya hükümetin elinde olsa da artık vatandaş bunu görüyor. İYİ Parti’ye toplumda ciddi bir teveccüh var. Bunu bütün anketler gösteriyor. AK Parti’ye karşı ciddi bir teveccüh var. Ancak Cumhur İttifakı’nın bulunduğu siyasi partilerden ciddi bir kaçış var. Ancak bu insanlar henüz karar vermiş değiller. Hangi ankete bakarsanız bakın %20 civarında kararsız bir kitle var.
Hepimizin amacı bu kararsız kitlenin oylarına talip olmak. Çünkü bir siyasi parti ülkeyi yönetmek için kurulur.

Biz de ülkeyi yönetmeye talip olduğumuza göre kararsız kitlenin oyuna talip olacağız.
Zaten belli bir seviyeye geldiğinizde size istemediğiniz kadar oy gelebiliyor. Hangi ankete bakarsanız bakın İYİ Parti üçüncü parti pozisyonunda. Önemli olan bizim bu oyları bir miktar daha artırmamız. Tabi bu da çalışmaktan geçiyor. Bizim ana akım medyayı çok fazla kullanma imkanımız yok.

2021 yılında seçim görünüyor..
Sayın Erdoğan’ın tavırlarından 2021 yılı içinde bir seçim olma hali giderek güçleniyor. Anketlerden onu görüyoruz. Artık Cumhur İttifakı’nın %50+1 oy alma ihtimali görünmüyor.

Fakat gelecek bundan daha kötü olacağı için bugün yine şansını denemek isteyebilir. Tabi biz burada kendimizi anlatacağız vatandaşa. İYİ Parti Türkiye’yi yönetmek üzere kurulmuş bir siyasi partidir.” Dedi.
Türkiye fakirleşiyor, diyerek sözlerini sürdüren Usta; “Son 2014’den 2020’ye 6 yılda Türkiye’nin milli geliri 958 Milyar dolardan 700 milyara düştü. Milli geliri altı yılda 258 milyar dolar düşmüş, kişi başı milli geliri 12 bin 500 dolardan 8 bin dolara düşmüş bir Türkiye var. Hergün çöpten yemek toplayan insan resimlerini görüyoruz. Bunların artık böyle bir ortamda olmaması lazım.” İfadelerini kullandı.
İntihar olaylarına da değinen İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta; “İntihar olaylarında basına sansür uygulanıyor. Bunların hiçbirisi yazılmıyor.” Şeklinde konuştu.
Adatepe Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta yaşanan sorunlara da değinen Usta; “22 tane köyün muhtarlarının imzalı yazısı geldi. Burada ciddi bir adaletsizlik var. Konunun detaylarını biliyoruz. Bunu Türkiye’nin gündemine taşıyacağız.” Dedi.
Havza-Vezirköprü-Durağan yolunun 2021 yılı bütçesine alınması için bir önerge verdiklerini dile getiren Usta; “Vezirköprü’de AK Parti’nin %70 oyu var, çok hizmet etmeden de oy alabiliyor.” İfadelerini kullandı.
Yol için çelişkili ifadeler veriliyor.
Vezirköprü-Havza-Boyabat yolunu Meclis’te 10 kez dile getirmişim. Ancak bu arkadaşları harekete geçirmek kolay değil.
Gazetemizin Vezirköprü-Havza yolu 2021 bütçesine alındı mı, alınmadı mı? sorusu üzerine Usta:

2021 yılı programına proje olarak alındı. Programa aldıklarını bize daha önce ifade ettiler. Ancak programa alınması şöyle bir şey, ödenek çıkarılması lazım. İşlem yapılabilmesi için. Her defasında çelişkili şeyler söyleniyor. Kimi zaman projesini aldık diyorlar, kimi zaman programa aldık deniyor. Önemli olan buraya ödenek konması gerek. Biz buraya 30 milyon ödenek koyarak işe başlatalım diyoruz. Bakanın ilgisini çekip söz aldık. Anlatabildiğimizi düşünüyoruz. Tekrar üzerine düşeceğiz, takipçisiyiz. Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’ni bakana sorduk ama net bir yanıt alamadık. Yakın zamanda yıkılarak yapımına yeniden başlanan Çalköy köprüsü konusuna da değinen Usta:

Büyükşehir Belediyesi bu kadarcık iş yapıyor. Burada bir mimari hata mı var? Bir imalat hatası mı var? Daha köprü açılmadan, üzerinde araç yokken o köprü çöktü. Basında yer alan iddialara göre de aynı müteahhite çok daha büyük işin verildiği de iddia edildi. Ama çok fazla araştırma imkanım olmadı. Tabi bu bir proje hatası mıdır? İmalat hatası mıdır? Kontrol ve denetim hatası mıdır? Burada bir kamu zararı oluşmuş mudur? Sorumlusu yada sorumluları kimlerdir? Bu konuda da halen Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama bekliyoruz.
Bu bir proje hatası mıdır, yapım hatası mıdır? Büyükşehir Belediyesi açıklama yapmalıdır.

Share
46 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?