logo

İyi siyaset, iyi siyasetçi gerek..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’de bir takım ilerlemeler olmuyor değil.

Ancak, hepimiz kabul ederiz, bu ilerlemeler çoğu kez o kadar yavaş gelişiyor ki, biz ilerleyene kadar geride kalıyoruz.

Tarih olarak uzun gelse de daha dün gibi.

Vezirköprü’ye Meslek Yüksek Okulu (MYO) açılması için yapılan tartışmalar. İsteyenler, istemeyenler.

Bugün Vezirköprü MYO’ya, MYO da Vezirköprü’ye alıştı. Ancak MYO bizde olana kadar hemen her yerde var oldu.

Bununla birlikte, yıllardır istediğimiz bir FAKÜLTE idi.

Bunu biz kazanabilir miyiz? İstersek neden olmasın?

Kazanmak için gerekli zaman ve siyasi istikrar gerektiği de ortada.

Bugün Çarşamba’da Hukuk, Bafra’da İşletme fakülteleri kurulmuşsa, Vezirköprü’de neden olmasın?

MYO kurulmasında dönemin siyasetçisi milletvekili Ali Eser vardı. Bugün maalesef Vezirköprü milletvekili olduğunu iddia edenler var, ama bizim bir milletvekilimiz yok.

Daha önce de değindiğimiz gibi, eğer yeni hastane binası biter ve Ağız Diş Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi binayı boşaltırsa bir binamız olacaktır. Hemen karşısında da Atatürk İlkokulu’nun yeri var.

Bu iki alan kullanılarak bir Sağlık MYO ya da, sağlıkla ilgili ölmeyecek bir bölüm açılabilir.

Bunun için de TEKEL’den sağlığa aktarılması için ciddi uğraş verip, gayretiyle bunu kazanan Necmi Sarıkaya gibi bir siyasetçimizin olması gerekir. O gün sağlığa kullanılması mantıklı olan bina bundan sonra başka amaçlar için kullanılamaz mı?

Hani insanın aklından geçmiyor değil; “böyle bir iki siyasetçimiz olsa Vezirköprü kazandıklarını/kazanacaklarını daha çabuk almaz mıydı?” diye.

Vezirköprü’den yıllar sonra bile yaptıklarıyla adından söz ettirebilecek bir Ali Eser, bir Necmi Sarıkaya daha çıkar mı? Bunu birlikte göreceğiz.

Vezirköprü için umutlar..

Kentsel dönüşüm olarak yapılmasında son aşamaya gelinen Nalbantlı umarız bir aksilik çıkmadan tamamlanır.

 

İktidar partisinin ilçe başkanı kim olacak diye başlayan tartışma gündemdeki yerini korumazken, İYİ parti kuruldu ve ilçe başkanı atandı.

İnanıyoruz ki, Salih Gürbüz İlçe başkanı olarak güler yüzü ve samimi kişiliğiyle yol alacaktır.

Yine ana muhalefet partisi CHP İlçe kongresi için tarihi belirledi, 18 Aralık’ta kongresini yapacak.

Umarız, Vezirköprü için iyi olur.

Share
698 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başa döndük: Geçim sıkıntısı!…

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  İlçemizde olduğu kadar, ilçe dışında da birçok kesimin dikkatini Vezirköprü'ye çeken arazi toplulaştırma eylemlerinin yankıları sürerken, insanlar haklı ya da haksız olan konusunda kararlarını netleştiriyor. Konuyla ilgili kesin kararı ise yargı verecek. Arazi toplulaştırma eylemlerinden sonra Vezirköprü'de gündem kısa sürede geçim sıkıntısına döndü. Özellikle çiftçilerimizin gübre başta olmak üzere artan girdi maliyetlerinden ötürü 'ekmemeyi' düşündüklerine defalarca üzülerek şahitlik ettim. Konuşmalarda bir karamsarlık hakim. Herkes bu kışı...
 • BU İŞTE BİR HİNTLİK Mİ VAR?

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü köylerinde yapılmak istenilen arazi toplulaştırılmasında hangi tarafla konuşsan sonuca varamıyorsun, hemen hemen herkes ayrı telden çalıyor. Köylüler toplulaştırma ilanının kendilerine duyurulmadığını, Toplulaştırma işlemine başlamadan önce aksaklıkların giderilmesi için kendilerinin bilgilendirilmediğini, İktidar milletvekilinin kendilerine aksaklıkların düzeltilmesi için toplulaştırmanın bir süre erteleneceği sözünü vermesine rağmen, bir hafta sonra sabah kalktıklarında köyün güvenlik güçlerince sarıldığını gördüklerinde ...
 • Okullardaki sıkıntılar: YURT ve İHALE

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Okulların açılmasıyla birlikte eğitimde yaşanan sıkıntılar yeniden gündeme geldi. Bunlardan bazıları ilk ve orta dereceli okullarda yaşanırken, bazıları da üniversite ve dengi okullarda yaşanıyor. Bu güne kadar Vezirköprü'de hiç duyulmayan YURT sorunu bu yıl ilçemizde de baş gösterdi. İlçemizdeki yurtların yetersizliği yıllardır sürse de, büyük kentlerdeki yurt sorununun medyada yer alması nedeniyle bu yıl ön plana çıktı. Belediyelerin yarışı haline dönen yurt sıkıntısına çözüm arayışında ilçemizde de hem Samsun Büyükşehir, hem de Vezirköprü B...
 • GEÇTİĞİMİZ HAFTALAR VE GÜNLERDE VEZİRKÖPRÜ’DE YAŞANANLAR

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de geçtiğimiz aylar, haftalar ve günlerde nelerin yanlış nelerin doğru olduğunu sevgili Göktan Vatandaş Gazetesi'nde “Bana Göre” köşesinde “ÜZÜLDÜK” başlığı altında çok güzel özetlemiş. Gerek Göktan'ın bu makalesi, gerekse Vezirköprü Ziraat Odası'nın hazırlayarak siyasilere ve ilgili kurumlara sunduğu rapor hiçbir yoruma meydan vermeyecek kadar açık ve nettir. Bu çalışmasından dolayı Ziraat Odası Başkanı Sayın Arslan KAYA ve yönetimini bir kez daha kutlarım. Peki; Neler yanlış, neler doğru?… - İlçede köylülerin karşı...