logo

İyi siyaset, iyi siyasetçi gerek..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’de bir takım ilerlemeler olmuyor değil.

Ancak, hepimiz kabul ederiz, bu ilerlemeler çoğu kez o kadar yavaş gelişiyor ki, biz ilerleyene kadar geride kalıyoruz.

Tarih olarak uzun gelse de daha dün gibi.

Vezirköprü’ye Meslek Yüksek Okulu (MYO) açılması için yapılan tartışmalar. İsteyenler, istemeyenler.

Bugün Vezirköprü MYO’ya, MYO da Vezirköprü’ye alıştı. Ancak MYO bizde olana kadar hemen her yerde var oldu.

Bununla birlikte, yıllardır istediğimiz bir FAKÜLTE idi.

Bunu biz kazanabilir miyiz? İstersek neden olmasın?

Kazanmak için gerekli zaman ve siyasi istikrar gerektiği de ortada.

Bugün Çarşamba’da Hukuk, Bafra’da İşletme fakülteleri kurulmuşsa, Vezirköprü’de neden olmasın?

MYO kurulmasında dönemin siyasetçisi milletvekili Ali Eser vardı. Bugün maalesef Vezirköprü milletvekili olduğunu iddia edenler var, ama bizim bir milletvekilimiz yok.

Daha önce de değindiğimiz gibi, eğer yeni hastane binası biter ve Ağız Diş Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi binayı boşaltırsa bir binamız olacaktır. Hemen karşısında da Atatürk İlkokulu’nun yeri var.

Bu iki alan kullanılarak bir Sağlık MYO ya da, sağlıkla ilgili ölmeyecek bir bölüm açılabilir.

Bunun için de TEKEL’den sağlığa aktarılması için ciddi uğraş verip, gayretiyle bunu kazanan Necmi Sarıkaya gibi bir siyasetçimizin olması gerekir. O gün sağlığa kullanılması mantıklı olan bina bundan sonra başka amaçlar için kullanılamaz mı?

Hani insanın aklından geçmiyor değil; “böyle bir iki siyasetçimiz olsa Vezirköprü kazandıklarını/kazanacaklarını daha çabuk almaz mıydı?” diye.

Vezirköprü’den yıllar sonra bile yaptıklarıyla adından söz ettirebilecek bir Ali Eser, bir Necmi Sarıkaya daha çıkar mı? Bunu birlikte göreceğiz.

Vezirköprü için umutlar..

Kentsel dönüşüm olarak yapılmasında son aşamaya gelinen Nalbantlı umarız bir aksilik çıkmadan tamamlanır.

 

İktidar partisinin ilçe başkanı kim olacak diye başlayan tartışma gündemdeki yerini korumazken, İYİ parti kuruldu ve ilçe başkanı atandı.

İnanıyoruz ki, Salih Gürbüz İlçe başkanı olarak güler yüzü ve samimi kişiliğiyle yol alacaktır.

Yine ana muhalefet partisi CHP İlçe kongresi için tarihi belirledi, 18 Aralık’ta kongresini yapacak.

Umarız, Vezirköprü için iyi olur.

Share
683 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mutlu Bayramlar!..

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı'na geldik. Önümüzdeki hafta bayram yapılacak. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Bu tatille birlikte geçtiğimiz yıl hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen birçok kişi memleketine gelerek bayram yapacak. Vezirköprü'de kalabalık olmasını beklediğimiz yerlerden biri. Yazın sıcaklarının iyice bastırdığı günlerde yapılacak bayram ve beraberindeki tatil ilçeye biraz olsun canlılık getirmeyi de ihmal etmedi. Ne de olsa, Vezirköprülü bile olsalar gelenler artık yerli turist. Ufak tefek girişimlerle dışarıdan gelen turistlerin ihtiyaçları...
 • MUHALEFET, İNANDIRICI VE GÜVEN VERİCİ DEĞİLDİR!

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Muhalefeti eleştirmek kolay diyorlar da, muhalefet de çok tutarsız. İktidar kadar muhalefetin de inandırıcılığı yok. Muhalefet, “TBMM'nin hiçbir yaptırım gücü yok” diyor. Muhalefetin hiçbir önerisi dikkate alınmıyor ama muhalefet meclis çalışmalarına ve oylamalara katılıyor. Böylece TBMM'inden çıkan yasalar meşruluk kazanıyor. Muhalefet meclis komisyonlarına üye veriyor. Komisyon çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) üye veriyor. Kurulun çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Hakimler ve Savcılar ...
 • Geçen haftadan kalanlar..

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta değindiğimiz su, elektrik başta olmak üzere Telekom ve PTT üzerinden yaptığımız eleştirilere bir hayli tepki geldi. Gerçekten Vezirköprü'de hemen herkesin bu kurumlardan en az biri ile sıkıntılı bir anısı olmuş, halen devam edenler de var. Elektrik kesintilerinin sanayi kuruluşlarından hastaneye, ısınmadan soğutmaya (Hatta kuruyemiş satışına) kadar herkesi etkilediği dünyada bir de sıklıkla kesilen elektriğin cihazlara verdiği zararlardan bahsedenler oluyor. Bir saatlik elektrik kesintisinin Vezirköprü'ye maliyetini hesaplayab...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE TURİZM KİLİTLİ

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kalemi elime alınca bu hafta olumlu, sevindirecek bir şeyler yazayım diye niyetleniyorum. Mesela tarım yöresi olan ilçemizde tarım için olumlu adımlar atılıyor. Şunlar şunlar yapılıyor diyebileyim. Pancar ekim alanları eskisi gibi genişleyecek, sevindirici müjde. Tütün ekim alanları da arttırılacak diyebilirim. Ayçiçeği, buğdayın yanı sıra nohut, fasulye ekimi de yapılacak, hatta fasulye, mercimek için paketleme tesisi kuruluyor diye yazabilelim. Mesela; söz verilen kenevir işleme tesisinin temeli atıldı diyebilelim. Ne müm...