logo

KADES (Kadın Acil Destek) Uygulaması Vatandaşlara Anlatıldı

KADES (Kadın Acil Destek) Uygulaması Vatandaşlara Anlatıldı

İçişleri Bakanlığı’nca Kadına Yönelik olarak artan şiddet vakalarının önene geçilmesi amacıyla geliştirilen KADES (Kadın Acil Destek) Uygulaması Vezirköprü’de vatandaşlara anlatıldı.
Vezirköprü Kaymakamlığı’nda Kaymakam Kudret Kurnaz başkanlığında gerçekleştirilen sunum toplantısı sonrasında ekipler KADES’i vatandaşlara anlattı.
Çarşamba günü Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Vezirköprü Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ortaklığında açılan stant da vatandaşlara kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçebilmeleri için hangi yollara başvurmaları gerektiği ifade edildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen KADES (Kadın Acil Destek) Uygulamasının nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığı, şiddet gören vatandaşların uygulamayı kullanarak konuyla ilgili nasıl başvuru yapacakları anlatıldı.
Dağıtılan broşürle de Kades uygulamasının ne olduğu, kayıt, ihbar ve müdahale aşamaları, şiddete maruz kalındığında yararlanılabilecek haklar, şiddet uygulayan kişi hakkında alınabilecek tedbirler, şiddete maruz kalanların nerelere başvuru yapması gerektiği gibi konulara yer verildi.
Programın anlatımına Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürvekili Rıdvan Koç, Vezirköprü Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Muhammed Ertutar ilçe emniyet müdürlüğü ve sosyal hizmetler ilçe müdürlüğü personelleri katıldı.

Share
48 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?