logo

Kalkınmak biz Vezirköprülülerin hakkı değil mi? Hiç Olmazsa Orman Fabrikamız Yapılmalı 25 Haziran 1972 Pazar

Kalkınmak biz Vezirköprülülerin hakkı değil mi? Hiç Olmazsa Orman Fabrikamız Yapılmalı 25 Haziran 1972 Pazar

Muazenesiz bir kalkınma gayretleri içerisindeyiz. Bu büyükşehirlerde zengini daha zengin eden yolda yatırımlar hep muayyen merkezlerde toplanmakta, diğer taraflarda ne olursa olsun prensibi izlenmektedir.
Buralarda 75 bin nüfus için ilerleyen hemen hiç bir şey yok!..
On yıl önce Vezirköprü’nün 30 köyünde okul yoktu, bugünde yok.
On yıl önce Vezirköprü’nün 540 km. yapılacak yola ihtiyacı vardı bugünde.
İşsizlik bugün daha kötü hale gelmiş; yatağını yorganını yüklenen köylerimizin erkekleri yatırımların yağdırıldığı büyük şehirlere akmaya başlamıştır.
Soruyoruz, 1. 20.Asırda dünyanın neresinde 150’den fazla mahkûm vatandaş göçme ve tehlikeli raporları taşıyan cezaevinde tehlike ve adeta ölüm işkencesine maruz bırakılır.
Vezirköprü’de en az yirmi yıldır mahkûm vatandaşlar yangın ve göçme tehlikeli binada gayri sıhhi hayat şartları altında barındırılır?..

Ormancılığa önem
2.Binlerce orman köylüsü aç biilaç yaz odlumu beş altı ayı 2-3 bin lirayı bulmayan ücret için (yatırımlarda tahlili kabul edilen) yerlere göç ederler. Hayata biraz renk katacak nihayet 60 milyonluk orman fabrikası uyutulur. Yeri alınır, istimlâklar, sonra hakim art niyetler yüzünden milyonlar yüzüstü kalır.
Ankara’da milletvekilleri ve senatörler ne diyor
İlyas Kılıç CHP’den Ayrılıyor mu?..
Vefai Teker – Ankara
Samsun Milletvekili İlyas Kılıç’ı yazıhanesinde bulduk.
VATANDAŞ adına milletvekilleri ile konuşup neler düşündüklerini öğrenmek istedik. Sayın Kılıç’ı malum telaşı içinde bulduk.
Sayısız vatandaş kendisinden çeşitli dertlerine ve hastalığına (devanın yollarında) yardımı bekliyordu.
Anketimize yurt dışından gelen cevaplar:
Ulu, Gerizli, Ünal, Seçkin: “İmkan Dahilinde Katılacağız” Diyorlar
23 Nisan 1972 tarih ve 1004 sayılı (Vatandaş)ı memleketimizin evladı Necdet Ünal’ın evinde, Vezirköprülü hemşerilerimizle birlikte toplanarak okuduk.
Baskınlar devam ediyor!..
Jandarma Silah ve Mermi Yakaladı
İlimizde jandarmanın motorlu birlikler halinde baskınları devam etmektedir.
Matasyon mevkiinde gerekli tertibatı alıp, gelip geçen vasıtalara arama yapan jandarmalar çeşitli kimseler de silah ve mermiler yakalanmış sanıklar adliyeye verilmişlerdir.
Kıymetli Vatandaş okuyucuları
Yarı Yılda (Vatandaş)ın Hamleleri
Gazeteniz (Vatandaş)ın 1972’nin yarısını henüz bitirmekte olduğumuz şu zamanlara kadar gitmesine bizzat katıldığı kimisini ise bazı kuruluşlarla birlikte yürüttüğü çeşitli hamleleri olmuştur.
Hepsi de başarıyla yürütülen hamleler, önceden program dahilinde ele alınmış, düzenli planlarla uygulamaya konulmuştur.
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da (Yılın sporcusu) seçimi yapılmış 1971 yılının sporcusu olarak seçilen Nadir Şavlı’dan sonra bu yılda 1972 yılı (yılın sporcusunun) seçimini Rıza Vural kazanmıştır.
Gerek Nadir’in gerekse Rıza’nın centilmenlikleri terbiye ve kaliteli futbolcu oluşları, (Vatandaş) okurlarının ne kadar isabetli seçim yaptıklarının delili değil midir?..
Fransa’dan arkadaşımız Kemal Aydın’ın gönderdiği ilginç armağanlar, bize (Aydın) yarışmasını açmak fırsatı verdi, büyük gazetelerin bile ilgisini çekti bu yarışma…
Gazetemizin teşebbüsleri arasında İstanbul, Ankara basınının ilgisini çeken bir teşebbüsümüz daha oldu, Ramazanda iftariyelik (beş okurumuza sinema) hediyesi…

Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?