logo

Kapaklıeşme ve Soğucak Sınırı Çizildi..

Kapaklıeşme ve Soğucak  Sınırı Çizildi..

İlçemizin Kapaklıeşme ve Soğucak Mahalleleri arasındaki sınır problemi Kaymakamlık ve Belediye’nin de araya girmesiyle çözüldü.
Soğucak eski muhtarı Mustafa Demirci zamanında başlayan ve su getirme talebiyle ortaya çıkan Soğucak ve Dumanlı arasındaki sınır anlaşmazlığı Valiliklerin araya girmesiyle Soğucak lehine çözülmüştü.
Ancak Kapaklıeşme ve Soğucak Mahalleleri arasındaki sınır problemi devam etmekte arada sırada da tatsız olayların gelişmesine neden olmaktaydı.
2005 yılında kadastro çalışmaları sırasında bu iki mahalle arasındaki sınır anlaşmazlığı olan büyük alan ortada bırakılmış ve tarafların kendi aralarında çözüm bulmaları istenmiş. Ancak bu zamana kadar iki taraf olayı çözememişti.
Vezirköprü Kaymakamlığı görevlendirmesiyle devreye yeniden giren Vezirköprü Kadastro Müdürlüğü Kapaklıeşme Muhtarı Kemal Aydın ve Soğucak Muhtarı Mahmut Demirci ile de görüşerek tarafların anlaşmasını sağladı.
Vezirköprü Belediyesi komisyonu da çalışmalarını tamamlayınca idari sınır problemi çözülmüş oldu. Vezirköprü Belediye Meclisi’nden alınacak bir karar ve Valilik onayından sonra sınır resmi olarak da çizilmiş olacak.

Share
153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?