logo

Karadeniz Türk Kültür Şöleni etkinlikleri 6.sı kutlanırken; Bahçeli konuşacak mı? Kunduz Yayla Festivalinin Dördüncüsü Yapılıyor 29 Temmuz 2001 Pazar

Karadeniz Türk Kültür Şöleni etkinlikleri 6.sı kutlanırken; Bahçeli konuşacak mı? Kunduz Yayla Festivalinin Dördüncüsü Yapılıyor 29 Temmuz 2001  Pazar

Vezirköprü panayırı veya festivalinin tarihe karıştığı dönemlerde yıldız gibi başlatılan Göl Yayla Festivali’nin dördüncüsü, Karadeniz Türk Kurultayı’nın 6.sı ile birlikte Kunduz Ormanlarında Cumartesi günü Saat: 14.00’de başlatıldı.
Saygı duruşu, İstiklâl Marşı, Göl Belediye Başkanı Ahmet Avcı’nın açılış konuşması ve folklor gösterilerini takiben başlayan festivalde mahalli ve sürpriz sanatçılar programlarını sundular.
Pazar günü
29.07.2001 Pazar günü program güreşlerle başlayıp, mehteran gösterisi, güreş ağalığının seçimi ile sürdü.
Türk Kurultayı nedeniyle Devlet Bahçeli de gelecek; fakat hazırlığı yetişmediği için, hastane ek binası açılışı yapılamayacak.
Bahçeli gelişi
Daha önce Lâdik Toptepe mevkiinde karşılanan Sağlık Bakanı Osman Durmuş, Sanayi ve Ticaret Bakanı A. Kenan Tanrıkulu, Kavak’da hastane açtılar, Organize Sanayi Bölgesi’nin temelini attılar.
Sabah Saat 8’de Ankara’dan karayolu ile çıkan Bahçeli, öğlen 12’de Havza İpek yolunda karşılandı. Havza’da Belde Oteli’nde istirahat ve Havza’nın altyapı temelini atacak.
Öğlen yemeğinden sonra ilçemize gelecek; 14.45’de Yayla Şenliği’nde bulunacak, 17’de Kaymakamlığı, bazı kuruluşları ziyaret ettikten sonra Ankara’ya dönecek.

Ülke ekonomisine, kıt kanaat geçinen yurttaşa TEK yöneticilerinin ihmalinin zararı…
TEK Samsun Bölge Müdürlüğü’nden Hesap Sorulmayacak Mı?
TEK Samsun Bölge Müdürlüğü’nün elektrik sayaçlarını okuyacak firmayı bir an önce tespitteki ihmali, hem ülkeye, hem de biriken elektrik borçları kıt kanaat geçinen yurttaşı da toplu borçlar büsbütün sıkıntıya soktu.
10-15 Milyon lira olarak gelen elektrik paraları son olarak 50-60 Milyon civarında fatura gelmeye başladı.
Günlük zamlar, dar gelirli halkı perişan ederken, biriktirilen elektrik faturaları da insanları büsbütün şaşkına çevirdi.
TEK’in hata yada ihmali, sadece yoksul halkı perişan etmekle kalmadı; Devlet de, dar zamanlarda Trilyonlarca alacağını zamanında tahsil etmesini de engelledi.
Enerji Bakanlığı, ilgili yerlerden bunun hesabını sormalıdır.
Türkiye sorumsuzlar ülkesi olmamalıdır.
Başbakan’dan, Bakan’dan hesap sorulduğu bu düzende; devleti zarara sokan, yurttaş, yurttaşı büsbütün sıkıntıya düşüren Samsun TEK Bölge Müdürlüğü’nden, bu hata yada ihmalin hesabı sorulmalıdır.

Share
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?