logo

KARADENİZ TÜTÜN PİYASASI AÇILDI

KARADENİZ TÜTÜN PİYASASI AÇILDI

Vezirköprü’de piyasa geçen yıldan 2 lira daha düşük

Tekel bakanından sonra belediye önünde konuşan olmadı.

Geçtiğimiz Salı günü Vezirköprü tütün piyasası Tekel bakanı İbrahim Tekin’in konuşmasıyla açılmış. Geçtiğimiz yıllar piyasa tavan fiyat 16 liradan açılırken bu yıl 14 lira fiyatla açılmıştır.                 Baş fiyatın düşürülmesi tesellisi, ancak fiyat ortalamasının yüksek veya geçen yılki aynı seviyede tutulmasıyla bulunmuş olacaktır.

Tekel Bakanı İbrahim Tekin’le birlikte Tekel Genel Müdürü, Samsun Milletvekillerinden Melahat Gedik, Şevki Yücel, Süreyya Uluçay, Yaşar Akal, Kamuran Evliyaoğlu, İlyas Kılıç, Samsun Valisi Saatçigil, Amasya Valisi ilçemize gelmişlerdir.

Bakandan İstekler ve …

Bakan önce halkın dertlerini belediye içinde dinlemiştir. Ahmet Bezci bakana hitaben işsizlikten bahsetmiş bazı örnekler vererek Vezirköprü’ye tütün işletmesinin açılmasını rica etmiştir.

Vezirköprü görüşü anlatılmadı

Daha sonra belediye önüne çıkan tekel bakanı Tekin şu konuşmayı yapmıştır:

“Çarşamba Bafra’dan sonra Vezirköprü’ye gelmiş bulunuyorum.

Her yıl olduğu gibi destekleme işini hükümet tekele vermiştir.

Tekel mübayasını süratlendirmek işini takip edeceğiz. Tütünümüzün değeri ne ise aynı değerin fiyatını alacaksınız. Piyasanın sonuna kadar tütünümüzün değer fiyattan alınması devam edecektir. Piyasanın size milletimize uğurlu, hayırlı olmasını dilerim.” Demiştir.

Vaiz Bilal Koç’un davasında şahit ortaokul öğrencileri dinlendi

Asliye Ceza Mahkemesinde Salı günü Vaiz Bilal Koç’un ortaokuldaki hadisesiyle ilgili duruşması yapılmıştır. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda yapılan duruşmada Asliye Ceza Hakimi Ali Ayhan ve C. Savcısı Kemalettin Keleçoğlu yerlerini almışlardı. Hakim Ayhan sanığı içeri aldığı zaman dışarıda çok kalabalık bir topluluk bulunuyordu.

Bir önceki celsede sanığın ifadesi alınmıştı. Bu celsede de şahitlerin ifadesi alındı. Olay ortaokulda geçtiği için 2si kız olmak üzere yedi şahit ortaokul öğrencisi idi.

Şahitler Ne diyor?

K.Ş.: (Ortaokul 1.E Öğr.) Ben daha önce ifade vermiştim. O ifadem doğrudur.

Z.C.-(1-B sınıf öğr.) Hocamız, sınıfta namaz kılanları sordu, iki kişi çıktı. Bizim sınıfta Atatürk’e ait bir mukayese yapılmadı. Selam vermeyi, bizim sınıfta öğretmedi. Fakat başka sınıflarda öğretmiş!

İ.Ü.-(1.A sınıf öğr.) Hakim Ali Ayhan sordu: Din dersi hocamız, B.K., programda olmayan bazı konular hakkında konuşmuş, Hz. Peygamberle Atatürk arasında bir mukayese yaptığı iddia edilmektedir, doğru mudur?

İ.- Din dersi hocamız, Atatürk’le Peygamber arasında bir mukayese yapmadı. Fakat diğerleri doğrudur. Selamı, “Selamün Aleyküm” olarak vereceksiniz dedi. Bizde kabul ettik.

“Sofra Duası Verdi”

N.C. selam hususunda çarşıda beni gördüğünüzde , “Selamün aleyküm” olarak vereceksiniz. Dedi. Ve namaz kılmayanları sınıf geçirme-yeceğini söyledi.                        Mukayese konusunu hatırlamıyorum. Tahkik memuruna verdiğim ifade doğrudur.

C.H.P. Milletvekilleri bir kahvede konuştu

İlyas Kılıç “Kalkınma Köyden Sorukdan Başlayarak Ankara’ya Gitmekle Olur”

Vezirköprü de piyasanın açılmasını takiben CHP Milletvekilleri Kılıç, Evliyaoğlu, Akal bir kahvede halkla sohbet etmişler, piyasadan şikayetleri, olup olmadıklarını sormuşlar, konuşmalar yapmışlardır.

Enerji Bakanı Sezgin, Süreyya Uluçay’a Vezirköprü Elektriği Hakkında Yazılı Bilgi Verdi

Vezirköprü’de trafo teşkilatı bir türlü yapılmamış olan mevcut elektrik yüzün-den sanayi çalışmamakta, bir baskı altında tutulduğu için de gelişmeme sıkıntısı çekmektedir.

Daha sonra belediyeden Samsun’a barajlardan gele-cek elektrik durumu sorul-muşsa da, (Vezirköprü plan-da olmadığı için yapılma-yacak) cevabı alınmıştır.

Vakıflar Bankası Açıldı

Vezirköprü’de açılması uzun zamandır beklenen Vakıflar Bankası geçtiğimiz Cuma günü yapılan bir törenle açılmıştır.

Share
787 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR