logo

KARANLIK


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Ülkemiz için, ilçemiz için ne yazık ki umut verici, sevindirici, hayalde olsa güzel yazılar yazamıyoruz. Ülkemiz adına bundan dolayı tabi ki üzgünüz.
Nereye bakarsın bak her taraf sisli ve karanlık, nereye baksan halkımızın deyimi ile “göz gözü görmüyor” bir adım ötesi sanki uçurum gibi, korkuyor, ürküyor insanlar.
Bir tarım ülkesi olan ülkemizde çiftçi, hayvan besicisi üretimden çekiliyor.
Ormanlarımız yakıldı, iddialara göre buralar imara açılacak, iktidar yandaşlarına, zengin arap şeyhlerine satılacak.
Halkın malı, Cumhuriyet’in kazanımları olan şeker fabrikaları, kâğıt fabrikaları satıldı.
Dışarıya şeker, kâğıt ve tarım ürünleri satabilecek konumda olan Türkiye bırakın dışarıya ürün satmayı,
Başta, ABD’nin şeker kamışından ürettiği hastalıklı şekeri, kâğıdı, yoğurdu, peyniri, tereyağını dışarıdan almaktadır.
Samanı, eti, mercimeği, nohudu, buğdayı dışarıdan alıyoruz.
Sanayimiz zaten yetersiz. Tüm sanayi ürünlerini zaten dışarıdan alıyoruz.
Ne demiş ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyet devletimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, “Üretmeden tüketenler bir gün özgürlüklerini kaybederler.”
Biz şimdi üretmeden tüketiyoruz, bundan dolayı da yavaş yavaş özgürlüğümüzü kaybediyoruz.
Örnek mi?..
Devlet büyüklerimiz ABD başkanı ile görüşebilmek için fır fır dönüyor. Bir Rusya devlet başkanına, bir ABD başkanına yaranmaya çalışıyor.
Daha da olmadı 10 milyar ABD doları için 3-5 yıl önce “şerefsiz” diye düşman ilan ettiğimiz Arap Şeyhlerinin ayağının altına kırmızı halı sererek tören beygirleri ile karşılıyoruz.
FETÖ-FETÖ diye şeytan ilan ettiğimiz FETÖ elebaşını ABD’den getirip yargılamayı sağlayamadığımız gibi Türkiye’deki FETÖ’cüleri el üstünde tutmaya devam ediyoruz.

VEZİRKÖPRÜ
Vezirköprü’ye verilen hiçbir sözü tutmayan siyasi kadrolar bazı köylerdeki arazi toplulaştırılmayı da yüzüne gözüne bulaştırdı.
Adeta köylülerle alay eder gibi, “çalışmaları bıraktık” deyip araziden çekiliyorlar, ortalık durulunca yeniden çalışmalar başlıyor.
Bu ilçenin kaderi de Türkiye’nin kaderi gibi…
Türkiye’nin kaderi bir gün değişir, üzerindeki sis ve karanlık aydınlığa dönerse Vezirköprü’nün de üzerindeki sis ve karanlık dağılır, gözümüzün önünü görürüz…

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Ocak!..

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Gazetecilik, mevcut olmadığında kıymeti anlaşılan mesleklerden biridir. Vezirköprü'de uzun zamandır var olduğu için olmamasının eksikliği pek bilinmez. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü her gazeteci için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Gazetecilik mesleğinde çalışanların sosyal haklarından bugün bile aynı şekilde var olan hakların kazanıldığı tarih olduğu için kutlanır 10 Ocak. Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 Ocak için düzenlediği gecede diğer birçok gazeteci ile birlikte ilçe gazetelerini de atlamamış olması bizim için sevind...
 • KAFAMIZA TAKILAN SORULAR

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Ülkemizi yöneten ya da yönetmek isteyen siyasilere bazı sorular sorsak ilgilenirler mi acaba? İktidardakilere soracak pek bir şey yok. Onlar bir yol tutturmuş gidiyorlar. Vahşi kapitalizmin dostu onlar; - “Bırakın yapsınlar, bırakın geçsinler.” Yolu, ayrıca tek kişilik yönetim sisteminde “Her şeyi ben bilirim, benim yaptığım her şey doğrudur” anlayışı. Sorularım daha çok iktidar olmak için halktan yetki isteyen muhalefete. - İşsizliği yok etmek için satılan şeker fabrikalarını devletleştirip tam kapasite üretime geçirecek misin...
 • 2022 yılı için umutla bekliyoruz.

  05 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Yeni bir yıla daha başladık. Her biri diğerinin ucuna eklenerek hızla geçiyor yıllar. İnsanoğlu bu uzun zaman diliminde sadece kendi dönemi varmış ve kendisi de hep olacakmış gibi bir çaba içerisinde. Düşününce bu çaba boş görünse de, bu çaba sayesinde medeniyet denen olgu bugünkü hale geldi. Yıllar içerisinde eski yıllarını arar hale gelen Vezirköprü'nün yıllardır en büyük beklentisi eskisi gibi bir KÖPRÜ haline gelebilmek, bunun için gerekli çalışmaları tamamlayabilmek. Vezirköprü'de 2022 yılı içerisinde de beklentilerimiz var. Bu yıl uzun ...
 • HARİKA BULUŞLAR

  05 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Bizim aklımıza ve buluşlarımıza, doğrusunu söylemek gerekirse kimse akıl erdiremez. Bazılarını örneklemek istersek şöyle sıralayabiliriz; - Şeker fabrikaları satılırken sesi çıkmayanlar, şekerin kilosu 10 lirayı aşınca mahalle bakkalına çıkışıyor, - Tarım ülkesi olan memleketimize devlet tarım yerine beton müteahhitlerini desteklerken uyuyanlar fırından ekmeği alırken fırıncıya efelenenler, - Et kombinaları, et-balık kurumu gibi kurumlar elden çıkarılırken seyredenler, kasaptan et alırken kasaba sitem edenler. - Fabrikalar...