logo

Karma Sanayi Sitesi Dosyası Ankara’da

Karma Sanayi Sitesi Dosyası Ankara’da

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde İlçemiz Doyran Mahallesi ve Kızılcaören Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 82 hektarlık alanda Karma Sanayi Sitesi Yapılması için Ekim 2015 yılında Kurulan kooperatif çalışmaları hızla devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Fişekci:

-Vezirköprü İlçemizde bulunan sanayi sitemiz şehir merkezinde kalmış, etrafına büyümesi ve gelişmesi kentsel yapılaşma nedeni ile imkansız hale gelmiştir. İş yeri yeter sayısı çok az. İmalat ve yatırım alanları için yetersiz geliyor. Bu nedenlerle ilçemiz için çok zaruri ve acil eylem planlarında yer alması gerekli olan bu yatırım (Karma Sanayi Sitesi) ilçemiz için çok önem taşımaktadır. Dedi.

Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Fişekçi, ve heyetindekiler, Kentsel Dönüşüm kapsamına alınarak ilçemize kazandırılması düşünülen Karma Sanayi Sitesi için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Yaşar Öztürk’e çalışmalar hakkında detaylı bilgi verildi.

Ticaret Odası’nın dosyasında şu bilgiler yer aldı:

Karma Sanayi Sitesi Neden Önemli;

1-İlçemizdeki nüfus göçünü hafifletmeyi, ilçemiz milli gelirlerini yükseltme hedeflenmektedir.

2-Mevcut iş yerlerinin büyütülmesi devletimizin hibe destek programlarından yararlanarak ek makineler alması,  mesleki alanların da gelişmesi rekabet

edebilecek ortamların geliştirilmesi hedeflenmektedir.

3-Dışarıdan ilçemize gelecek olan yatırımcılara yatırım yapmalarında istedikleri fiziki alanların sağlanması planlanmaktadır.

4-Şehir merkezinde kalan sanayi sitemizin şehrin dışına alınarak merkezdeki araç trafiğinin rahatlatılması hedeflenmektedir.

5-Taşımacılık ve lojistikte günümüz şartlarına uygunluğun getirilmesi hedeflenmektedir.

Share
735 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?