logo

Katlı Otopark yapılması için çalışmalar sürüyor. Öğretmenevi Yeni Hastane Yolu’na gidecek!

Katlı Otopark yapılması için  çalışmalar sürüyor. Öğretmenevi Yeni Hastane Yolu’na gidecek!

İlçemizin Cumhuriyet Meydanı’na yapılması için çalışmaları sürdürülen katlı otopark projesinin önündeki önemli engellerden birinin daha kaldırıldığı öğrenildi.

Vezirköprü’den Cumhuriyet Meydanına yapılması planlanan katlı otopark çalışmaları sürüyor. Daha önce Meydan’daki Din Görevlilerinin kullandığı eski Müftülük binası için anlaşmaya varılmıştı. Şimdi de Öğretmenevi için önemli gelişme kaydedildi.
Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi sınırlarında bulunan Öğretmenevi için Vezirköprü Belediyesi ile Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanacak olan protokolle Belediyenin yapacağı bina ile Öğretmenevinin mevcut binasının trampa yapılmasına karar verildi.
Edinilen bilgiye göre; Yeni hastane yolu üzerinde bulunan Vezirköprü Belediyesi’ne ait arsa üzerine yine Vezirköprü Belediyesi tarafından yeni bir Öğretmenevi binası yapılacak. 3 katlı ve 16 odalı olacağı öğrenilen binanın tamamını Vezirköprü Belediyesi yapacak. Binanın iç tefrişatı ise (mevcudun dışındakiler) Valilik tarafından tamamlanacak.
Yaklaşık 2 yıl sürmesi beklenen bina inşaatı tamamlandıktan sonra ise eski Öğretmenevi yeni yerine taşınacak, eski bina ise yıkılarak yeri Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılacak olan çok katlı otopark projesine katılacak.
Vezirköprü Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında görüşülen maddeyle Samsun Valiliği ile yapılacak olan protokolde bulunan maddelerin gereğinin yapılması için Belediye Başkanlığını temsil etmek üzere Başkan Sadık Edis’e oybirliği ile yetki verildi.

Share
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?