logo

Kaymakam Halid Yıldız Adatepe halkını dinledi. Yıldız; “Ben İsterdim ki Azalardan Biri Alsın”

Kaymakam Halid Yıldız Adatepe halkını dinledi. Yıldız; “Ben İsterdim ki Azalardan Biri Alsın”

Arazi toplulaştırmasında yaşanan olaylardan dolayı muhtar Cemil Akbaş’ın görevden uzaklaştırılması nedeniyle mahallede eylem yapan Adatepe Mahallesi sakinleri Çarşamba akşamı Kaymakam Halid Yıldız’la Adatepe Camii’nde bir araya geldi.

Muhtar Cemil Akbaş’ın görevinden uzaklaştırılmasına ilişkin olarak mahallelilerle konuşan Kaymakam Halid Yıldız, “İçişleri Bakanlığı’nın bir genelgesi var. Bu genelgede diyor ki; ‘Hakkında adli ve idari işlem yürütülen muhtarlar idari soruşturmanın sonuna kadar Valilik veya yetkili Kaymakamlık tarafından görevden uzaklaştırılır.’ Bu madde gereği muhtar Cemil Akbaş’ı görevinden aldık.” Dedi.

Yıldız açıklamasının devamında; “Savcılık tarafından başlatılan bir soruşturma var, bu soruşturma sonucunda bir iddianame hazırlanmış ve bu iddianame gereği mahkemeye iş gitti ve mahkemede soruşturması sürüyor. Bu muhtar suçlu veya suçsuz demek değildir. Bu sadece bir soruşturma süreci. İdari tedbir olarak bu işlem uygulandı.” İfadelerini kullandı.

Azaların muhtarlık görevini kabul etmemesi konusuna da değinen Kaymakam Halid Yıldız; “Ben hiç istemezdim ki ilçe yazı işleri müdürümüzü görevlendireyim. Ben isterdim ki azalarımızdan birisi alsın. Ama azalarımız da iş yoğunluğunu gerekçe olarak gösterdiler.” Şeklinde konuştu.

Yıldız; “Muhtarın görevden alınması söz konusu değil”

Kaymakam Halid Yıldız, “Mevzuat gereği İlçe Yazı işleri Müdürümüzü hem işlerinizi kolayca görebileceğiniz bir müdürümüzü mecburen görevlendirdik. Muhtarın görevden alınması gibi bir şey söz konusu değil.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Yıldız’ın açıklamalarının ardından mahalle sakinleri arazi toplulaştırması sırasında yaşanan tapu sorunları Kaymakam Yıldız’a ilettiler.

Kaymakam Halid Yıldız ise, konuyla ilgili yetkili olmadığını ancak sorunların çözümü için yetkili kurumlar ile görüşeceğini mahalle sakinlerine belirterek mahalleden ayrıldı.

Kaymakam Halid Yıldız’ın Adatepe Mahallesi sakinlerine gerçekleştirdiği ziyarete Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Tarım Müdürü Yakup Çağlıyan ve Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya’da katıldı.

Share
8 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
BİLMEDİN

BİLMEDİN

Kültür Sanat
Hayat Zorlaştı

Hayat Zorlaştı

Kültür Sanat
NE FARKIN VAR

NE FARKIN VAR

Kültür Sanat
GÖÇÜME BENİM

GÖÇÜME BENİM

Kültür Sanat
TERK EDİP GİDİYOR

TERK EDİP GİDİYOR