logo

Kaymakamlık Lojmanı da ÇÜRÜK çıktı! Büyükşehir Fen İşleri nereye taşınacak?

Kaymakamlık Lojmanı da ÇÜRÜK çıktı! Büyükşehir Fen İşleri  nereye taşınacak?

Vezirköprü’de Kaymakamlık Lojmanı olarak bilinen eski Özel İdare binasının çürük raporu olduğu öğrenildi.
Binanın altındaki Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü Fen İşleri Müdürlüğü’nün başka yere taşınması gündemde..

Kaymakam Kudret Kurnaz zamanında yapılan incelemenin sonucunda çürük çıkan binanın güçlendirmemi yoksa yıkılarak yeniden mi yapılacağı ise henüz belli değil.
Binanın alt kısmında kiracı olarak duran Samsun Büyükşehir Belediye Fen İşleri Şube Müdürlüğü olarak kullanılan alanın da ne olacağı henüz net değil.
Edinilen bilgiye göre; Kaymakam Halid Yıldız lojman olarak bu binayı kullanmayacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de şimdiden yeni bir yer arayışına girdi.
Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yapımı ya da güçlendirme çalışmalarının yapılması durumunda Fen İşleri’nin burada kalmasına sıcak bakmadığı ve şimdiden yeni yer arayışında bulunduğu belirtiliyor.
Peki Nereye?
Fen İşleri’nin nereye taşınacağı da netlik kazanmasa da, iddialara göre birinci olarak eski itfaiye binası düşünülüyor. Eğer burası olmazsa başka yerler değerlendirilecek. Vezirköprü merkezde yer bulunamazsa Fen İşleri Müdürlüğü’nün yeni yerinin Büyükşehir’in Çalköy Köprüsü mucur üretim tesisinin oraya taşınabileceği belirtiliyor.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?