logo

Kazanacak mıyız?


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’de insanların yıllardır bahsettikleri iki konudan biri yeni Hastane, diğeri özellikle Havza yolu.
Herkes yeni hastaneyi bekliyor ve ‘ne zaman açılacak?’ sorusunu soruyor.
Yeni hastane ile ilgili beklentinin içerisinde daha modern bir binada sağlık hizmeti alınması beklentisi yanı sıra vatandaşların sanki daha iyi sağlık hizmeti alacaklarına dair de bir beklenti içerisinde oldukları hissediliyor.
Peki yeni hastane açıldığında bu beklenti giderilebilecek mi?
Uzun zamandır doktor eksikleri başta olmak üzere, yardımcı sağlık personeli azlığını da yaşayan Vezirköprü, yeni hastane açıldığı zaman daha fazla doktora da kavuşacak mı? Hastane yeniden rapor veren bir hastane haline gelecek mi? Yoksa sadece yeni bir hizmet binasına mı kavuşacağız.
Bu yeni hizmet binasının uzaklığı başta olmak üzere, konumundan kaynaklı olarak halk arasında sürekli konuşulan sıkıntıları bitecek mi?
Bunları birlikte göreceğiz.
Ancak 2 yıl önce gazetemizin manşetinde yer alan ‘Hastane yılbaşına kadar açılacak’ açıklaması bu yıl içinde geçerli mi olacak?
Umarız bu yılbaşına kadar yeni hastane binasına kavuşuruz, beraberinde korkulan sıkıntılar olmaksızın.
Bir tartışma da yeni hastaneye taşınıldığı zaman eski hastanenin ne olacağı üzerine olacak, ama beklenti o kadar uzun sürdü ki, bu tartışma bile şimdilik rafa kalktı.
Yol başka bahara..
Vezirköprü-Havza arasındaki yola yakın zamanda gidenler yoldaki kaplama çalışmasını görünce yol ihalesinin ne olduğunu soruyor ve ekliyorlar; ‘madem yeni yol yakın zamanda yapılacak o zaman bu kaplama masrafına ne gerek var?’
Neredeyse yolun tamamında süren kaplama çalışmalarına bakınca Vezirköprü’nün yol hikayesinin daha uzun zaman devam edeceğini söyleyebiliyoruz.
Yapıldığı söylenen Vezirköprü-Havza yolu ihalesinin ise ‘sadece 3 kavşaktan ibaret olduğu söylentisi de acaba doğru mu?’ diye sormadan edemiyoruz.
Pancar seçimleri yaklaşırken..
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin seçimleri yaklaşıyor.
Adaylar belli olsa da, seçimin zorlu geçeceğini tahmin etmek zor değil.
Seçimin belirleyici oy potansiyeli olan Vezirköprü’den Yönetime girecek isim ilçe adına önem taşıyor. Umarız, bu kadar güçlü oy potansiyeli olan Vezirköprü burada gücünü kendi isimlerine yönelik kullanır ve hiç olmazsa Vezirköprü bu seçimden biraz olsun kazançlı çıkar.

Share
54 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başa döndük: Geçim sıkıntısı!…

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  İlçemizde olduğu kadar, ilçe dışında da birçok kesimin dikkatini Vezirköprü'ye çeken arazi toplulaştırma eylemlerinin yankıları sürerken, insanlar haklı ya da haksız olan konusunda kararlarını netleştiriyor. Konuyla ilgili kesin kararı ise yargı verecek. Arazi toplulaştırma eylemlerinden sonra Vezirköprü'de gündem kısa sürede geçim sıkıntısına döndü. Özellikle çiftçilerimizin gübre başta olmak üzere artan girdi maliyetlerinden ötürü 'ekmemeyi' düşündüklerine defalarca üzülerek şahitlik ettim. Konuşmalarda bir karamsarlık hakim. Herkes bu kışı...
 • BU İŞTE BİR HİNTLİK Mİ VAR?

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü köylerinde yapılmak istenilen arazi toplulaştırılmasında hangi tarafla konuşsan sonuca varamıyorsun, hemen hemen herkes ayrı telden çalıyor. Köylüler toplulaştırma ilanının kendilerine duyurulmadığını, Toplulaştırma işlemine başlamadan önce aksaklıkların giderilmesi için kendilerinin bilgilendirilmediğini, İktidar milletvekilinin kendilerine aksaklıkların düzeltilmesi için toplulaştırmanın bir süre erteleneceği sözünü vermesine rağmen, bir hafta sonra sabah kalktıklarında köyün güvenlik güçlerince sarıldığını gördüklerinde ...
 • Okullardaki sıkıntılar: YURT ve İHALE

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Okulların açılmasıyla birlikte eğitimde yaşanan sıkıntılar yeniden gündeme geldi. Bunlardan bazıları ilk ve orta dereceli okullarda yaşanırken, bazıları da üniversite ve dengi okullarda yaşanıyor. Bu güne kadar Vezirköprü'de hiç duyulmayan YURT sorunu bu yıl ilçemizde de baş gösterdi. İlçemizdeki yurtların yetersizliği yıllardır sürse de, büyük kentlerdeki yurt sorununun medyada yer alması nedeniyle bu yıl ön plana çıktı. Belediyelerin yarışı haline dönen yurt sıkıntısına çözüm arayışında ilçemizde de hem Samsun Büyükşehir, hem de Vezirköprü B...
 • GEÇTİĞİMİZ HAFTALAR VE GÜNLERDE VEZİRKÖPRÜ’DE YAŞANANLAR

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de geçtiğimiz aylar, haftalar ve günlerde nelerin yanlış nelerin doğru olduğunu sevgili Göktan Vatandaş Gazetesi'nde “Bana Göre” köşesinde “ÜZÜLDÜK” başlığı altında çok güzel özetlemiş. Gerek Göktan'ın bu makalesi, gerekse Vezirköprü Ziraat Odası'nın hazırlayarak siyasilere ve ilgili kurumlara sunduğu rapor hiçbir yoruma meydan vermeyecek kadar açık ve nettir. Bu çalışmasından dolayı Ziraat Odası Başkanı Sayın Arslan KAYA ve yönetimini bir kez daha kutlarım. Peki; Neler yanlış, neler doğru?… - İlçede köylülerin karşı...