logo

Kazanacak mıyız?


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’de insanların yıllardır bahsettikleri iki konudan biri yeni Hastane, diğeri özellikle Havza yolu.
Herkes yeni hastaneyi bekliyor ve ‘ne zaman açılacak?’ sorusunu soruyor.
Yeni hastane ile ilgili beklentinin içerisinde daha modern bir binada sağlık hizmeti alınması beklentisi yanı sıra vatandaşların sanki daha iyi sağlık hizmeti alacaklarına dair de bir beklenti içerisinde oldukları hissediliyor.
Peki yeni hastane açıldığında bu beklenti giderilebilecek mi?
Uzun zamandır doktor eksikleri başta olmak üzere, yardımcı sağlık personeli azlığını da yaşayan Vezirköprü, yeni hastane açıldığı zaman daha fazla doktora da kavuşacak mı? Hastane yeniden rapor veren bir hastane haline gelecek mi? Yoksa sadece yeni bir hizmet binasına mı kavuşacağız.
Bu yeni hizmet binasının uzaklığı başta olmak üzere, konumundan kaynaklı olarak halk arasında sürekli konuşulan sıkıntıları bitecek mi?
Bunları birlikte göreceğiz.
Ancak 2 yıl önce gazetemizin manşetinde yer alan ‘Hastane yılbaşına kadar açılacak’ açıklaması bu yıl içinde geçerli mi olacak?
Umarız bu yılbaşına kadar yeni hastane binasına kavuşuruz, beraberinde korkulan sıkıntılar olmaksızın.
Bir tartışma da yeni hastaneye taşınıldığı zaman eski hastanenin ne olacağı üzerine olacak, ama beklenti o kadar uzun sürdü ki, bu tartışma bile şimdilik rafa kalktı.
Yol başka bahara..
Vezirköprü-Havza arasındaki yola yakın zamanda gidenler yoldaki kaplama çalışmasını görünce yol ihalesinin ne olduğunu soruyor ve ekliyorlar; ‘madem yeni yol yakın zamanda yapılacak o zaman bu kaplama masrafına ne gerek var?’
Neredeyse yolun tamamında süren kaplama çalışmalarına bakınca Vezirköprü’nün yol hikayesinin daha uzun zaman devam edeceğini söyleyebiliyoruz.
Yapıldığı söylenen Vezirköprü-Havza yolu ihalesinin ise ‘sadece 3 kavşaktan ibaret olduğu söylentisi de acaba doğru mu?’ diye sormadan edemiyoruz.
Pancar seçimleri yaklaşırken..
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin seçimleri yaklaşıyor.
Adaylar belli olsa da, seçimin zorlu geçeceğini tahmin etmek zor değil.
Seçimin belirleyici oy potansiyeli olan Vezirköprü’den Yönetime girecek isim ilçe adına önem taşıyor. Umarız, bu kadar güçlü oy potansiyeli olan Vezirköprü burada gücünü kendi isimlerine yönelik kullanır ve hiç olmazsa Vezirköprü bu seçimden biraz olsun kazançlı çıkar.

Share
237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...
 • Seni tanıdığım için memnunum!..

  03 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şimdi aramızda olsaydı eminim hem eski hastanenin en iyi şekilde değerlendirilmesi için kafa yorardı, hem BESİ OSB'nin neden yapılmadığına ilişkin değerlendirmeyi yapıp nasıl olabilir diye çabalardı. Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı Yetmişinde bile, mesela zeytin dikeceksin, Hem de öyle çocuklara kalır diye değil, Ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için Yaşamak yani ağır bastığından.                                           Nazım Hikmet.. Yıllarımız hep birlikte geçti. Kendimi bildim bileli bizimleydi. Önc...
 • NASIL BİR DÜNYA?

  26 Haziran 2024 Köşe Yazıları

  Nasıl bir dünya'da yaşamak isterdim yada gelecek nesillere nasıl bir dünya bırakılsın isterdim?...
- İslam'ı doğru anlatan din bilginlerinin çok olmasını isterdim. Mesela; - İslam dünyasında Arap şeyhlerinin Allah'ın bahşettiği petrolün üstüne çöreklenmesi yerine petrol dünyasında yaşayan her ferdin eşit pay alarak köle gibi değil özgür birer fert olarak yaşamasını isterdim. - Petrol zengini şeyhlerin, kralların Dünya zengini olarak 30, 40 hanımla evlilik yapmalarının önlenmesini isterdim. - İslam dinini yanlış (işlerine geldiği gibi) anlata...