logo

Keloğlan filmi TRT organizesiyle… Esenköy’deki ve İç Bedestende çekiliyor.! En az 15 gün çalışacaklar…Devlet Tiyatrolarının 59 Sanatkârı Vezirköprü’de… 17 Haziran 2001 Pazar

Keloğlan filmi TRT organizesiyle… Esenköy’deki ve İç Bedestende çekiliyor.!  En az 15 gün çalışacaklar…Devlet Tiyatrolarının 59 Sanatkârı Vezirköprü’de… 17 Haziran 2001 Pazar

TRT, Keloğlan filmi için, Devlet Tiyatrolarının 59 sanatkârını Vezirköprü’ye gönderdi.
Yaklaşık 15 kadarı bayan olan sanatkârların yönetmeni Hilmi Akyalçın, yapımcısı Edip Ömer, yapım yardımcısı Şener Danyılmaz olmak üzere 28 kişilik ekip teknik eleman; 21 kişi de oyuncu olmak üzere ekipte 59 görevli gelmişti, Vezirköprü’ye…
Oyuncular
Keloğlan filminde oynayacaklar Adnan Erbaş, Funda Gökgücü ile beraber Funda Gür, Berrin Yargücü, Derya Keyf, Gamze Karababa, Alp Görbil, Can Öztopçu, Mümtaz Mengi, Sinan Demirer, Ahmet Bacınoğlu, Andaç Özcan, Özlem Gündoğdu, Onur Saylak, Orhan Gözde Uslu, Nalan Göktepe, Ali Çölok, Zeynep Hürol.
Ekiplerden bir kısmı, bir kamyon malzeme ile Esenköy’e gitmiş, bir kısım teknik eleman da İç Bedesten’in dekoratif işlerini yapıyordu, bizim gittiğimizde.

Arsa bağışlayacaklar, Kızılay Başkanlığı’na dilekçe vermelidir.
Huzurevi İçin Hanımlar da Devrede
İnsana yönelik bir hayırlı kuruluş olan Huzurevi’nden Vezirköprü’nün mahrum kalması üzerine, ilçemizden bir kısım hanımın Kaymakam Şevket Cinbir’e ve Belediye Başkanı Suat Binici’ye gideceklerini bildirdiler.
İsimlerinin açıklanmasını istemeyen hanımlar, bu memlekette de herkesin ihtiyarlığında perişan olmama hakkı için Huzurevi şart diyorlar.
Arsa verildiği takdirde Kızılay’ın da yapabileceği, bunun için; tapu, imar durumu gibi belge fotokopilerinin gönderildiğinde, karar için genel yönetim kuruluna sokulacağı, şimdilik Belediye Başkanı Suat Binici ve arkadaşları ile özel arsalardan, Ali Karataş ile Mehmet Çekmez’in de arsa vermek için dilekçe verdiklerini açıklayan Kızılay Başkanı Bahattin Dinler, bu hayırlı iş gerçekleşirse, Vezirköprü’nün önemli bir ihtiyacı karşılanmış olur.
Keloğlan Filminin Vezirköprü’deki Bölümü 15 Günde Bitirilmeye Çalışılacak!
Yeni yapılan binada, sade Özel İdare Müdürlüğü yoktu; Öğretmenevi de yer almıştı.
Keloğlan, çekecek bu filmde oynayacak onları sorduk. Asansörle ikinci kata çıktık.
Genç genç çocuklar kızlı erkekli salondaydılar. Yöneticiler dışarı çıkmıştı; görüşemedik. Filmde rol alacak Devlet Sanatçıları, peyderpey geliyorlardı.
Kendileriyle Kaymakam Şevket Cinbir ilgileniyordu. Konukların bir kısmı İmam Hatip yurduna, bir kısmı da Öğretmenevi’ne yerleşmişlerdi.
Konuyla ilgili Kaymakam Cinbir:
-İlçemizi de tanıtacak olan “Keloğlan film çekimi” için görevliler peyderpey geliyor.
Duyumlar başlığı ile verdiğiniz, resmini koyduğunuz Mehmet Ali Erbil ve arkadaşlarının TRT çekimi ile ilgisi yok. Çalışmalar Esenköyü’nden başlayacak.
Filmin Vezirköprü’deki çalışmalarını on beş güne kadar sıkıştırmaya çalışacaklar. Dedi. Öğretmenevi’ndeki konuk sanatçı gençler de:
-Mehmet Ali Erbil sinema filmi çeviriyorlar. Biz televizyon için dizi film çekiyoruz. Dediler.
Akça’nın geleneksel katık böreği gününde… “Büyük bir ilçe olan Vezirköprü’yü Vezirköprülüler biliyor. Herkes bilmiyor.”
Çamlık Cumartesi Günü Coştu
Geçtiğimiz Cumartesi günü Orman İşletmesi’nin belediyeye (icara verdiği) Çamlık, sanki bir gazino şekline dönüşmüştü.
Oraya gelenler, etrafı çevreleyen kalabalık, yemyeşil çam ve çimler; başta davul zurnalı ve de müzikle karşılanıyorlar.
Oraya gittiğimizde, Kaymakam Şevket Cinbir, Belediye Başkanı Suat Binici, diğer daire amirleri yerlerini almışlardı.
Kürsüde Şaban Akça konuşuyor; “Akça Şirketler topluluğunun geleneksel katık böreği festivaline hoş geldiniz!” diyordu.
İkinci konuşmayı Belediye Başkanı Suat Binici yaptı:
-Belediye olarak ilçemiz için yapılan her iyi şeyin, her girişimin yanındayız.
Son konuşmayı, Kaymakam Şevket Cinbir yaptı:
-Vezirköprü büyük bir ilçe, yalnız Vezirköprülüler biliyor burayı… Herkesin bilmediği bir ilçe… Bu girişimlerle ilçe tanınır hale geliyor. Belediye Başkanımızla, bu gibi faaliyetlerin yanındayız.
Katık böreği yarışması yararlı bir girişim, böyle faaliyetlerin devamını diliyorum. Bu çalışmadan bize düşen görev varsa, hazırız.
Millete hizmet için kurulan Akça’ya başarılar, Vezirköprü’nün daha güzele, iyiye gitmesini diliyorum.
Konuşmalardan sonra Atatürk İlkokulu folklor ekibinin gerçekten çok güzel oyunlarından sonra, Mümin Üstün; katık böreği, semaver türkülerini okudu.

Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?