logo

Kendi imkanlarıyla gittiler, 16 İlçeyi yenerek finali Vezirköprü’de yaptılar Voleybolda Kızlardan Vezirköprü Rüzgârı

Kendi imkanlarıyla gittiler, 16 İlçeyi yenerek finali Vezirköprü’de yaptılar Voleybolda Kızlardan Vezirköprü Rüzgârı

Samsun Okul Sporları kapsamında 17 ilçeden okulların katıldığı Yıldız Kız Voleybol müsabakalarında 16 ilçedeki rakiplerini mağlup eden Cumhuriyet ve Karkucak Ortaokulu Yıldız Kızlar takımları finali Cuma günü Vezirköprü’de yaptı. Ancak kızlarımız Samsun’da oynanan maçlara kendi imkanlarıyla gidip geldiler.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol çeyrek finalinde İlkadım Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, yarı finalde ise Atakum Bahçeşehir Koleji’ni yenerek finale çıkan Cumhuriyet Ortaokulu ile Havza Ilıca Ortaokulu’nu mağlup ettikten sonra yarı finalde de Çarşamba Dumlupınar Ortaokulu’nu yenen Karkucak Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol takımı, çeyrek finalde şampiyonluk mücadelesinde karşı karşıya geldi.

Kendi imkanlarıyla gittiler!
Takımlarımızın Samsun’da oynadıkları karşılaşmalar için kendi imkanlarıyla gidip geldikleri, yol için bile destek almadıkları öğrenildi.
Her iki takımın da Vezirköprülü
olması nedeniyle Cuma günü Köprülü Mehmet Paşa Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen final müsabakasında seyir zevki yüksek bir mücadele ortaya koydu.
Mücadelenin ilk üç setini de alan Cumhuriyet Ortaokulu, Yıldız Kızlar Voleybol Samsun İl birincisi olurken, Samsun İl ikincisi de Karkucak Ortaokulu oldu.
Final müsabakasının ardından dereceye girerek madalya almaya hak kazanan Cumhuriyet Ortaokuluna kupa ve madalyasını Kaymakam Halid Yıldız takdim ederken ikinci olan Karkucak Ortaokulu’nun kupa ve madalyasını ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar birlikte verdiler.
Finalin ardından il birincisi olarak Okul Sporları kapsamında düzenlenecek olan bölge müsabakalarında Cumhuriyet Ortaokulu hem ilçemizi hem de Samsun’u temsil edecek.
Ancak Vezirköprü’yü Bölge maçlarında temsil edecek olan Cumhuriyet Ortaokuulu kızları yine kendi imkanlarıyla mı gidecekler, merak konusu?

Share
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?