logo

Kent Konseyi Yeni Yönetimi İlk Toplantısını Yaptı Başkan Edis: “Trafik sorunu da çözülecek!”

Kent Konseyi Yeni Yönetimi İlk Toplantısını Yaptı Başkan Edis: “Trafik  sorunu da çözülecek!”

Vezirköprü Kent Konseyi Başkanı Kenan Demir ve yeni yönetimi Butik Otel’de düzenlenen yemekte protokol üyeleriyle bir araya gelerek ilk toplantısını yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Kenan Demir; “Kent Konseyi’nde Belediyeye yapmış olduğumuz öneriler oldu. Yapabildiklerini yapmaya çalıştı ve yaptıkları da oldu. Bizim sizlerin ortak aklına ihtiyacımız var. Gördüğünüz yanlışları bizlere bildirirseniz, biz de arkadaşlarımızla değerlendirip sizin gördüklerinizi belediye başkanımıza sormakla yükümlüyüz. Kent konseyi yerel yönetimlerle siz muhtarlarımıza destek olmak, halka destek olmak ve yerel yönetimleri kalkındırmak amaçlı kentin kültürel ve sanatsal değerlerini bir araya toplayan ve korumaya çalışmakta olan bir kurumdur. Kent Konseyi bir ortak akıl noktasıdır. “dedi.
Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, “Kenan Demir Başkanımız yeni yönetimini oluşturdu ve hep birlikte bu ilçe için mücadelemizi sürdüreceğiz. Amacımız sıkıntıları beraber çözmek. 5 yıllık süre içerisinde Vezirköprü için ne yapılması gerekiyorsa bunları hep birlikte ortaya koyacağız. 2014 yılında bağlanmış olduğumuz Büyükşehir Yasası ile bir takım aksaklıklar da olsa 2019 yılına kadar geldik.

Mal alımını peşin yapacağız!..
Büyükşehir Belediye başkanımız biliyorsunuz ki büyükşehir küçük şehir ayrımı yapılmayacağını hep birlikte bir şey yapılacağını beyan etti. Bu konuyla ilgili protokol hazırlanıyor. Bayramdan sonra bu çalışmamızı hep birlikte sürdüreceğiz. En önemli sorunumuz yol. Amaç ilçemizdeki yol konusunda yaşanan sorunları en aza indirebilmek. Şu anda İncesu’da, Yağıözü’nde, Akören’de, Oymaağaç’ta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adatepe çamaşırlığının restorasyon ihalesine çıkıyoruz. Oymaağaç Höyüğü’nün ilerlemesi için çalışıyoruz. Vezirsuyu’nu büyütüyoruz. Güneş Enerji Santralimiz durmuştu, yeniden ihale yapıyoruz. Soğuk Hava Deposunun ihalesini yapıyoruz. Ekonomik krizden biz de etkilendik, daha çok müteahhit firmaların işi bırakması bizi etkileri. Demek istediğim şu ki Vezirköprü hak ettiği yere inşallah gelecek. Hastanemiz bu yılın sonu ya da Ocak, Şubat gibi yeni hizmet binasında hizmetine başlayacak. Diğer ilçelerde gerçekleştirilen birçok proje durma noktasına geldi. Ama biz durmuyoruz ve çalışıyoruz. Mezarlıkları devralmak için başvurduk, protokol hazırlanıyor. Tamamlanınca hızla mezarlıklarımızı düzelteceğiz. Otogar ve mezbahaneyi büyükşehirden devraldık ve biz yapıyoruz. Bugün demir ve çimento bile lazım olmuş olsa bunların hepsini peşin alacağız. Bu ilçe, bu belediye hepimizin bu mücadeleyi birlikte yürüteceğiz. Biz bu Susuz Bezi’nin, Tahtaköprü Kiliminin tescilini yaptırdık ve bunları internet üzerinden dünyaya pazarlamak istiyoruz. Buralarda çalışan işçilerimizin sigortalarını şirket olarak biz ödeyeceğiz. Sadece belediyeyle bitmiyor bu iş. Hep birlikte hizmet ederek bu memleketi yöneteceğiz. Bizim tek hedefimiz var, o da Vezirköprü’nün başarısı. Çalışmak ve üretmek zorundayız.”dedi.

Ardından konuşma yapan Ak Parti Vezirköprü İlçe Mehmet Kurt ise; “İlçemizde çözüm bekleyen çok büyük sorunlarımız var. Bu anlamda sizlere çok büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Biz Vezirköprü’ye en iyi hizmeti yapmak istiyoruz. İlçemizde çok sıkıntılar var, ama çözeceğiz. Bizim için şahısların değil toplumun çıkarları daha önemlidir. Toplumun çıkarlarını ön planda tutmak için hareket etmemiz lazım. Vali Bey ile birlikte Kanyon’da ve Sanayi Bölgemizde çalışmalarda bulunduk. Hastane problemlerimiz yakın zamanda çözülecek.” Dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Salih Gürbüz; “Biz bir şeyleri birilerine hakarette bulunalım diye değil, daha iyi neler yapılabilir, insanların gözünden kaçan olaylar nelerdir. Biz de bu memleketin gelişimine bir nebze olsun katkıda bulunabilelim diye konuşuyorum. Sırf muhalefet olsun, İktidar partisini de başkanı da eleştirelim diyerek bir derdimiz yok. Biz diyoruz ki, 20 yıldır güçlü bir şekilde iktidarda olan bir parti 20 yıl önce yapılan Duruçay ve Bayram köyü barajını zaten tamamlamalıydı. Kanallar öylece duruyor. Kaybolan yıllara ve ürünlere yazık değil mi?” ifadelerine yer verdi.

Toplantının son konuşmasını gerçekleştiren MHP İlçe Başkanı Dursun Gülünay’ın katılımcılara teşekkür etmesiyle toplantı sona erdi.

Share
118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?