logo

Keresteciler ve Yıkımcılar Kooperatifi kuruldu

Keresteciler ve Yıkımcılar  Kooperatifi kuruldu

İlçemizde bir süre önce bir araya gelerek Hurdacılar Sitesi oluşturma gayreti içerisine giren 9 kişilik ekip Keresteciler ve Yıkımcılar Kooperatifi’ni kurdular.
Muhtarlar Derneği’nde yapılan toplantıya Samsun Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nden Temel Oğuz ve vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı da katıldı. Zekeriya Düşünmez başkanlığında kurulan kooperatifin Başkan Yardımcısı Kamil Türkmen, Muhasip’i ise Olcay Türkmen oldu.
Denetim Kurulu’nu Halil Çalışkan ve Erdoğan Altun’dan oluşan Keresteciler ve Yıkımcılar Kooperatifi 12 dönümlük bir arsa alarak SİTE yapma girişimine de başladılar.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Koopreratif Başkanı Zekeriya Düşünmez:11
– 335 bin liraya 12 dönüm tarla aldık. Buraya 18 adet dükkan yapmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz hafta resmi olarak kooperatifimizi kurduk. Vezirköprü Belediyesi imar çalışmamızı yapacak. Aylık aidat ücretimizi bin lira olarak belirledik. Yıllık 108 bin lira toplamayı hedefliyoruz. Üye sayımızı da 18’e kadar çıkarma imkanımız var. Dedi.
Düşünmez; Mahmut Teker caddesi üzerindeki arsalarına 2 blok halinde yapılmasını planladıkları Kooperatif sitesi için orta alanın boş bırakılmasını düşündüklerini kaydetti.
Daha önce Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis ile görüştüklerini ifade eden Düşünmez:
– Keresteciler ve yıkımcılar olarak uzun zamandır bir site hayalimiz vardı. Bunun için Başkanımız ile de görüşmüştük. Bize destek vereceklerini söylemişlerdi. Bugün artık resmi bir kooperatifiz. İşlerimizin daha hızlı yürüyeceğine inanıyoruz. Belediyemizden de desteklerini bekliyoruz. Dedi.

Share
1120 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?