logo

KEYFİ ATAMA YARGIDAN DÖNDÜ -ÇALIŞKAN MÜDÜR AHMET DEMİRCAN GÖREVDEN ALINMIŞTI-


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Vezirköprü’nün genç, aktif, çalışkan milli eğitim camiası tarafından sevilen Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİRCAN aniden, neden olduğu bilinmeyen bir sebeple görevinden uzaklaştırılmıştı.
Bu durum yerel basın ve çeşitli kesimlerce, o zaman günün konusu olmuştu.
Ancak; Ahmet DEMİRCAN’ın neden görevden alındığı öğrenilememiş, durum keyfi görevden alma olarak değerlendirilmişti!…
Öğrenildiğine göre görevden alınan Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİRCAN’ın avukatı Ahmet İhsan CÖMERT’in Samsun İdare Mahkemesine yürütmenin durdurulması ve görevden almanın iptal edilmesi istemi ile dava açtığı öğrenilmiştir.
İdare mahkemesinin itiraz yolu açık olmak üzere görevden uzaklaştırmanın durdurulmasına karar verdiği öğrenilmiştir.
Demek ki, Türkiye’de yanlışlara dur diyecek mahkemeler (yargıçlar) bulunmaktadır.
Hani şu meşhur alman köylüsünün değirmen davasında; “ Berlin’de hakimler var” sözünde olduğu gibi.

ÇOCUK PARKLARI
Şehrin birçok mahallesinde belediye parklar (çocuk bahçeleri) yapmıştır. Çok da güzel olmuştur. Ama gel gör ki bu bahçeler kaderine terk edilmiş âdeta viranelik görüntüsü oluşturmaktadır.
Belediye tarafından dikilen ağaççıklar kaderine terk edilmiş, hem bu bahçelere gelen hoyrat ellerce kırılıp sökülmekte hem de susuzluktan kurumaktadır.
Ayrıca bu bahçelere gelen hoyrat insanların yaptığı piknik sonrası etraf çöplüğe çevrilmekte, her türlü kirlilik büyük çirkinlik oluşturmaktadır.
Gene “12 yaşından büyükler binemez” uyarı levhalarına rağmen büyükler sallanarak bu salıncaklara zarar vermektedirler.
Bu bahçelerin bir kısmı geceleri fuhuş yuvası olarak kullanılmaktadır.
Belediyenin park, bahçeler ilgilileri bu parkların durumu konusunda sanırım Sayın Belediye Başkanı’nı bilgilendirmemektedir.
Sayın başkanın her konuda duyarlı olduğunu biliyorum. Bilgi sahibi olduğunda gereğini yapacağına da inanıyorum.
Bu bahçeler konusunda önerim;
Belediye park ve bahçelerle ilgilenecek gecenin ve gündüzün belli saatlerinde buralarda kontrol ve temizlik yapacak eleman görevlendiremez mi?..

KARAYOLLARI
Şehrin ortasından geçen karayollarının yürüyüş güzergâhlarına ve orta refüje dikilen ağaççıklar kendi kaderine terk edilmiş durumda.
Hem susuzluktan çatlayan topraklarda pürçekleri hava aldığı için kuruma tehlikesi ile karşı karşıya, hem de hoyrat ellerce örselenmektedir.
Bu fidanlar kökleşinceye kadar ağustos ve eylül aylarında sulanamaz mı?
Karayolları Belediye ile anlaşsa şehir geçişindeki güzergâhtaki fidanların sulanması sağlanabilir diye düşünüyorum.
Yoksa saldım çayıra Allah kayıra mı?..

SATILAN CAMİ
Büyükşehir Belediye’sinin maliye hazinesine sattım dediği Kabalı mı, Kaplancık mı olduğu konusunda ve satış bedeli hususunda hala cevap bekliyoruz.

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Elimizdeki Meydan yetmiyor!…

  17 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şehirlerde özellikle trafik açısından ama daha önemlisi, binaların sıkışıklığından kurtararak şehir merkezlerinin nefes almasını sağlayan alanlar olan kent meydanlarına Vezirköprü'de bir yenisinin daha eklenmesine bugün ihtiyaç var diyebiliriz. İlçede vatandaş özellikle yazın güzel havalarında farklı etkinlikleri bekleyen ve bunlara da katılım sağlayan yapısıyla yenilikler arayışında. Vezirköprü'de açık alanda yapılabilecek özellikle büyük etkinlikler için elimizdeki tek yer ise Cumhuriyet Meydanı. Vezirköprü'de 1980'li yıllardan bu yana...
 • İlişkilerde Kendimiz Olarak Kalabilmek

  13 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Kişiler arasında yaşamın en önemli konularından biri birbirimize uyum sağlamakken fazla uyum sağlama durumu; hayatımızı, üzerimize aldığımız bir rolü gerçekleştirerek geçirmemize neden olabilir. Bu rolü oynamak işlerin yolunda gitmesini sağlasa da olduğumuz hali sürekli olarak yok saymak kaygı depresyon gibi olumsuz durumları çoğaltır. Hayatımızın gerçekten bizim yaşadığımız hayat olmasını istediğimizde, bizi etkileyen düşünce ve duygularımızı değerlendirebilmemiz gerekir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi şöyle der: Kendi duygu düşüncelerinin ne...
 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...