logo

Kısıtlamada Optisyenler de Hizmete Devam Edecek

Kısıtlamada Optisyenler de Hizmete Devam Edecek

Açıklanan tam kapanma kararının ardından açık olan işletmelere optisyenler de dahil edildi.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından COVİD19 kapsamında yayınlanan genelge doğrultusunda Sağlık Bakanlığının talimatları ve izinlerine uygun olarak optisyenler belirli koşullarda hizmete devam edecekler.

Randevu şartı var!

Sağlık Bakanlığının talimatları ve izinlerine uygun olarak hizmet vermeye devam edecek olan optisyenler müşterilerine randevu sistemiyle hizmet verecekler.

Kısıtlamadan muaf tutulacak! Kararın ardından optisyenlerden 10.00 – 17.00 arasında randevu alan hastalar, oluşturulan randevuların sonucunda randevu saatlerinde yasaktan muaf olarak optik mağazalarına gelip işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Nöbetçi Optik Uygulaması Başladı

Pandemi tedbirleri kapsamında 29 Nisan Cuma günü başlayan ve 18 Nisan’da sona erecek olan “Tam Kapanma” sürecinde ilçemizdeki optikler nöbetçi uygulamasına başladı.

Bu kapsamda 5 Mayıs Çarşamba günü (bugün) itibariyle başlayan uygulama 18 Mayıs Salı günü sona erecek.

Hergün üç optisyenin 10.00-17.00 saatleri arasında nöbet nedeniyle açık olacağı belirtilirken uygulama 5 Mayıs Çarşamba (bugün) ilçemizde Tülin Optik, Elif Optik ve Gül Optik 1 optik mağazaları ile başladı.

Uygulama kapsamında 6 Mayıs Perşembe günü Yavuz Optik, Odak Es Optik, Gül Optik 2, 7 Mayıs Cuma günü Tülin Optik, Elif Optik, Gül Optik 1, 8 Mayıs Cumartesi günü Yavuz Optik, Odak Es Optik ve Gül Optik 2 mağazası açık olacaklar.

Pazar günleri kapalı olacak olan optik mağazaları 10 Mayıs Pazartesi günü yeniden nöbet sistemiyle hizmete devam edecekler.

Bu kapsamda 10 Mayıs Pazartesi günü ilçemizde Tülin Optik, Elif Optik ve Gül Optik 1 mağazaları, 11 Mayıs Salı günü Yavuz Optik, Odak Es Optik, Gül Optik mağazaları ve 12 Mayıs Çarşamba günü Tülin Optik, Elif Optik ve Gül Optik 1 mağazaları hizmet verecekler.

Ramazan Bayramı nedeniyle 13-14-15 Mayıs Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü kapalı olacak olan optik mağazalarının tamamı 16 Mayıs Pazar günü de kapalı olacaklar. 17 Mayıs Pazartesi günü devam edecek olan uygulama kapsamında Yavuz Optik, Odak Es Optik ve Gül Optik 2 vatandaşlara hizmet verecekken, uygulamanın son günü olan 18 Mayıs Salı günü ise Tülin Optik, Elif Optik ve Gül Optik 1 mağazaları vatandaşların hizmetinde olacaklar.

Share
65 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?