logo

Kızılay’dan Devalan’da Güzel Uygulama

Kızılay’dan Devalan’da Güzel Uygulama

Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği tarafından ilçemizin Devalan Mahallesi’nde Cumartesi günü sağlık taraması etkinliği gerçekleştirildi.
Etkinliğin açılış konuşmasını Kızılay Atakum İlçe Başkanı Asım Kurtoğlu yaptı.

Kurtoğlu yaptığı konuşmada; “Rahmetli merhum başkanımız Samsun il ve ilçelerinde ciddi çalışmalar yapan, her zaman Kızılay’ın faaliyetlerini geliştirmeye çalışan bir başkanımızdı, onu kalbimizde yaşatıyoruz. Ama onun bir hayali vardı. Samsun ve Samsun’a yakın ilçelerde hizmetler güzel bir şekilde yerine getiriliyor ama uzak ilçelerimizde bulunan köylerimize gidemiyoruz. Oralara gidelim ve orada bulunan insanlara hal hatır soralım. O bölgede yapabileceğimiz faaliyetler var mı diye hayalini kurardı. Bugün burada başkanımızın da özellikle bir hayalini gerçekleştirmek için özellikle buradayız. Bu köyümüzde olduğu gibi civar köylerimizde de bu çalışmaları yapacağız.” İfadelerine yer verdi.

Ardından konuşma yapan Kızılay Samsun İl Başkanı Ahmet Ali Bulut ise; “Misafiri ağırlamak Türk insanının geleneğidir. Bu gelenek Kızılay gibi bir kuruluşla birleşince çok daha farklı oluyor. Kızılay büyük bir ailedir. Devalan köyü Samsun’da yaşayan birçok insanımız için uzak bir köy. Ama Kızılaycılık ruhu olan arkadaşlarımızın veya Kızılay ruhu işleyecek olan arkadaşlarımız için bu uzak mesafe değildir, yakın bir mesafedir.
Bu etkinlik Dr. Habib Demirel anısına düzenlenmiş ve onun hayali olan bir düşüncedir. Kızılay hergün bir adım öndedir.” Dedi.
Etkinliğin son konuşmasını ise Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis gerçekleştirdi.

Başkan Edis yaptığı konuşmada; “Bu tür etkinlikler bir gönül olayı. Bunları yerine getirdikleri için başta Kızılay İl Başkanımız olmak üzere bütün herkese teşekkür ediyorum. Rahmetli olan Habib Demirel başkanımıza da Allah rahmet eylesin diyoruz. Bıraktıkları hoş bir seda çok önemli. Yerel yönetim olarak biz de üzerimize düşeni yapacağız. Bu tür etkinlikleri yerel yönetim olarak yapmaya biz hazırız.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği tarafından Devalan Mahallesi’nde kütüpha kurmak için çalışma başlatıldığı öğrenildi. Etkinlik kapsamında katılımcılara sağlık taraması ve aşılama işlemi yapılırken, çocuklar ise tıraş ettirildi.
Etkinliğe ayrıca Avusturya gönüllüleri, Tekkeköy, Havza, Atakum İlçe Başkanları katıldı.

Share
38 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?