logo

Kızılay’ın Kan Bağışı kampanyasına İlçemizden Yoğun İlgi

Kızılay’ın Kan Bağışı kampanyasına  İlçemizden Yoğun İlgi

Uzun bir süredir ülkemizde etkili olan Coronavirüs tedbirleri kapsamında Vezirköprü’nün karantina bölgesi olması nedeniyle ilçemize gelemeyen Kızılay kan toplama ekiplerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Samsun Kızılay Kan Merkezi’nde kan stokunun 2000’den 1000’in altına düşmesi ve Coronavirüs nedeniyle kan stokunun artırılması amacıyla Pazartesi günü ilçemize gelen Kızılay kan bağışı ekiplerine bir günde 55 ünite kan bağışı yapıldı.
5 Mayıs Salı akşamı 00.30’da sona ereceği duyurulan kan bağışının süresi ise Perşembe günü 00.30’a kadar uzatıldığı öğrenildi.
Vezirköprü Kzılay İlçe Temsilcisi Bekir Kurtoğlu yaptığı açıklamada; “Coronavirüs nedeniyle ilçe olarak bir süredir karantinada olduğumuz için gelemeyen Kızılay aracımız, karantina uygulamasının sona ermesinin ardından ilçemize yeniden geldi.

Uygulamanın ilk gününde ilçemizde vatandaşlarımız duyarlılık göstererek 55 ünite kan bağışlayarak uygulamamıza katkıda bulundu. Bu zor günlerde hastalarımızın iyileşebilmesi için size her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sizi 4-7 Mayıs 2020 tarihlerinde 21:00-00:30 saatleri arasında Vezirköprü Belediye önünde hayat kurtarmaya davet ediyoruz.
Vezirköprü Kızılay Temsilciliği olarak yürütmüş olduğumuz Kan Bağışına göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı tüm bağışcılarımıza teşekkür ediyoruz. Sadece hayat kurtarmak için evden çıkın.” İfadelerine yer verdi.

Share
121 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
SOLMUŞ DUYDUN MU

SOLMUŞ DUYDUN MU

Kültür Sanat
DONARIM BU YIL

DONARIM BU YIL

Kültür Sanat
Göç etmesinler

Göç etmesinler

Kültür Sanat
YAĞIN KALDIMI

YAĞIN KALDIMI

Kültür Sanat
Güzel

Güzel