logo

Kongreye katılan Bakan ve Vekillerimize teşekkürler..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

İlçemizde merakla beklenen AKP kongresi yapıldı.

İlçemizde merakla beklenen AKP kongresi yapıldı.

Kongrede başkan olan Mehmet Kurt değil daha çok yönetimi merak ediliyordu.

Bir de parti vekillerinden kimlerin katılacağı.

Katılanlardan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Vezirköprü’ye Samsun üzerinden geldi.

Samsun merkezde, Bafra ve Çarşamba gibi ilçelerdeki gelişmeler doğal olarak herkesin memnuniyetini alacaktır.

Gelirken Kavak Organize Sanayisini, Açık Cezaevini ziyaret edebilirdi.

Havza’ya geldiğinde Fizik Tedavi hastanesini, Organize Sanayi Bölgesini, yeni hastaneyi ziyaret edebilirdi.

Yol boyunca kenardaki yenilenen tren yollarını da gururla seyretmeleri en doğal haklarıdır. (Vezirköprü’yü bu yola bağlamak için çalışan olmasa da)

Buralara bölünmüş yollardan geçerek rahatça geldiği ise kesin.

Ne zaman ki, Havza – Vezirköprü yoluna girdiler eminim ki, hem sayın bakanın hem de sayın vekillerimizin canları sıkılmıştır.

Türkiye’de neredeyse kalmayan Vezirköprü yollarına giren herkes gibi sıkılmaları normal.

Gerçi sayın bakan Vezirköprü’de “25-30 kilometrelik yol, bizim için sıkıntı değil, yaparız” demişse de, 15 yıldır tek yapılmayan yolun bu yol olduğunu kendisine hatırlatmak gerekir.

Yapımına başlanmasından önce tartışmaları uzun süre devam eden Vezirköprü’nün yeni hastanesi ise, müteahhitinin bırakıp gitmesi yüzünden yarım kalmış hatta icradan 12 tır malzemesi sökülüp götürülerek ucube halde kalmıştı.

Sağlık Bakanımızın “bu hastaneyi de 2018’de ihaleye çıkararak kısa sürede tamamlayacağız” açıklaması yine de içimizi biraz olsun rahatlattı.

Bunlarla birlikte, bu hafta CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’in Meclis’e taşıdığı Huzurevi ve basın açıklamasında yer verdiği gerek hastane gerekse sulama alanlarının yeterince kullanılamamasına da keşke değinen olsaydı.

Ya da CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz’ün üzerinde durduğu Sağlık Meslek Lisesi’nin bitmiş binasının açılamamasının nedeni ve çözümüne ilişkin AKP Milletvekillerimizden açıklama gelseydi.

Bunları maalesef duymadık.

Böyle olunca da, çiçeği burnunda İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve yeni yönetimine bunları sormak yine bize düşecek.

Ancak, alacağımız cevap ne olursa olsun, yukarıdan gelenlerin vereceği gibi tatmin edecek cevaplar olacak mı, bunu zaman gösterecek?

Share
884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mutlu Bayramlar!..

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı'na geldik. Önümüzdeki hafta bayram yapılacak. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Bu tatille birlikte geçtiğimiz yıl hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen birçok kişi memleketine gelerek bayram yapacak. Vezirköprü'de kalabalık olmasını beklediğimiz yerlerden biri. Yazın sıcaklarının iyice bastırdığı günlerde yapılacak bayram ve beraberindeki tatil ilçeye biraz olsun canlılık getirmeyi de ihmal etmedi. Ne de olsa, Vezirköprülü bile olsalar gelenler artık yerli turist. Ufak tefek girişimlerle dışarıdan gelen turistlerin ihtiyaçları...
 • MUHALEFET, İNANDIRICI VE GÜVEN VERİCİ DEĞİLDİR!

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Muhalefeti eleştirmek kolay diyorlar da, muhalefet de çok tutarsız. İktidar kadar muhalefetin de inandırıcılığı yok. Muhalefet, “TBMM'nin hiçbir yaptırım gücü yok” diyor. Muhalefetin hiçbir önerisi dikkate alınmıyor ama muhalefet meclis çalışmalarına ve oylamalara katılıyor. Böylece TBMM'inden çıkan yasalar meşruluk kazanıyor. Muhalefet meclis komisyonlarına üye veriyor. Komisyon çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) üye veriyor. Kurulun çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Hakimler ve Savcılar ...
 • Geçen haftadan kalanlar..

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta değindiğimiz su, elektrik başta olmak üzere Telekom ve PTT üzerinden yaptığımız eleştirilere bir hayli tepki geldi. Gerçekten Vezirköprü'de hemen herkesin bu kurumlardan en az biri ile sıkıntılı bir anısı olmuş, halen devam edenler de var. Elektrik kesintilerinin sanayi kuruluşlarından hastaneye, ısınmadan soğutmaya (Hatta kuruyemiş satışına) kadar herkesi etkilediği dünyada bir de sıklıkla kesilen elektriğin cihazlara verdiği zararlardan bahsedenler oluyor. Bir saatlik elektrik kesintisinin Vezirköprü'ye maliyetini hesaplayab...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE TURİZM KİLİTLİ

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kalemi elime alınca bu hafta olumlu, sevindirecek bir şeyler yazayım diye niyetleniyorum. Mesela tarım yöresi olan ilçemizde tarım için olumlu adımlar atılıyor. Şunlar şunlar yapılıyor diyebileyim. Pancar ekim alanları eskisi gibi genişleyecek, sevindirici müjde. Tütün ekim alanları da arttırılacak diyebilirim. Ayçiçeği, buğdayın yanı sıra nohut, fasulye ekimi de yapılacak, hatta fasulye, mercimek için paketleme tesisi kuruluyor diye yazabilelim. Mesela; söz verilen kenevir işleme tesisinin temeli atıldı diyebilelim. Ne müm...