logo

KONU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Bilindiği gibi Samsun’un 9 milletvekili var. Bu milletvekillerinin beşi Ak Parti’li, ikisi CHP’li, diğer ikisi de İYİ Parti’li.
Bu milletvekillerinden CHP’li Sayın Neslihan HANCIOĞLU aynı zamanda CHP’nin en üst organı olan parti meclisinin de üyesi.
Ayrıca, Vezirköprü sorunları ile ilgilenen İYİ Parti’li Sayın Erhan USTA da İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili olarak partisinin üst düzey yetkilisi.
Bu her iki milletvekili de, millet ittifakı partilerin üst düzey yetkilisidir.
Bu milletvekillerinin ilk yapılacak seçimlerde yeniden milletvekili olmaları olasılığı çok yüksek.
Millet İttifakı’nın iktidar olması durumunda bu her iki milletvekilinin de ülke yönetiminde söz sahibi olacaklarına inanıyorum.
Sayın Neslihan HANCIOĞLU’nu yakından tanıyorum. Özü sözü bir, güvenilir bir yapısı var. Eline güç geçerse Vezirköprü için bu gücü kullanacağını umuyorum.
Samsun’un iki dönemdir hamamcılıkta ünlü bir milletvekili var. Vekilliği süresince ticari işlerini biraz daha geliştirdi.
En azından Akdağ’da su tesisi kurdu. Vekil olmasa olabilir miydi acaba?..!
CHP Samsun’da iyi bir milletvekili listesi ile seçime girerse Samsun’un makus talihini değiştirir. Yoksa bu işler menfaatçilerle, hamamcılarla olmaz.

CUMHURBAŞKANI KİM OLMALI?

Ben, Sayın Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU ve diğer beş liderin de tecrübeli ve ülkeyi düşünen liderler olduklarına inanıyorum. Mutlaka en doğrusunu yapacaklar.
Ancak; ben de her yurtsever gibi bu konuda önerimi sunmanın bir hak olduğuna inanarak diyorum ki;

Devleti tanıyan, ekonomiyi bilen, hatta dünyayı okuyan, devlet planlamasını bilen, yeniden bir devleti tüm kurum ve kurallara uygun olarak kurma ve yönetme bilgisine sahip olduğuna inandığım Sayın İlhan KESİCİ’yi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum.
Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Konu vatansa gerisi teferruattır.”

Share
16 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...