logo

Kooperatif ve kat karşılığı yapılan evler incelenecek Belediye’nin Deprem Önlemi 26 Eylül 1999 Pazar

Kooperatif ve kat karşılığı  yapılan evler incelenecek Belediye’nin Deprem Önlemi 26 Eylül 1999 Pazar

Vezirköprü Belediyesi’nin deprem tehlikesi için gerekli çalışmalara başladığı bildiriliyor.
Gelen mühendis Zeki Cevher İlkokulu ve bazı evleri inceliyor.
Belediye Başkanı Binici:
-Biliyorsunuz Vezirköprü 1943 yılında büyük bir deprem geçirmişti. Havza civarında Ortaklar altında almıştı. Fay hattı üzerinde olmamız söz konusu olabilir.

Bu, içinde yaşayan insanların canlarıyla ilgilidir.

Zeki Cevher Okulu için Milli Eğitim’den gelecek ekip deprem bölgesinde olduğundan gelememiş.
Talep üzerine gelen tek mühendis:
-Ben tek başına karar verecek durumda değilim. Ancak benim gördüğüm kadarıyla bir şey yok. Ama deprem olursa bir şey diyemem. Zeminde su olması dolayısıyla bir kısmında çatlak var. Önemli görmüyorum. Eğitim sürebilir. Ama yine de fen heyetinin incelemesi gerekli.
Belediye Başkanı Suat Binici’de Bayındırlıktan ekip bekliyoruz. Okulun durumunu o ekibin raporuna göre hareket edeceğiz.
“İz Bırakmadan Gitti”
Kaymakam Tayyar Şaşmaz Fahri Hemşehrimiz Oldu”
Geçtiğimiz hafta Vezirköprü Kaymakamı Tayyar Şaşmaz’ı uğurlarken Belediye Başkanı Suat Binici Fahri Hemşehri plaketi verdi.
Türkiye Muhtarlar Derneği Vezirköprü Şubesinin yemeğinden sonra belediyenin de güzel bir şekilde organize ettiği içkisiz yemekte çok kalabalık oldu.
Yemekten sonra M.E. isimli bir okurumuz bize yolladığı iki satırlık yazıda: “Sayın Şaşmaz İz Bırakmadan Gitti Kutluyoruz.” Diyordu.
Özhan Top: Veda yemekleri hep ayrılışın başlangıcıdır.
Suat Binici: Seçilmişle atanmış hiçbir yerde böyle uyumlu çalışmamışlardır.
Tayyar Şaşmaz: Belediye Başkanıyla uyumlu çalıştık, kutlamalara teşekkür ediyorum. 22.08.1994’de buraya atandım. Meslek hayatımın üçte biri burada geçti. Dedi.
Başsavcı Harun Yılmaz ve Ağır Ceza Başkanı Tayyip Özyılmaz’ın konuşmasından sonra Şaşmaz’a plaketler, hediyeler verildi. Belediye Başkanı Suat Binici de Fahri Hemşehrilik plaketi verdi.
Nüfus Cüzdanınını kaybederseniz yandınız.
Ceza 31 Milyon
Yurttaşa bir bela daha geldi Ankara’dan…
Nüfus Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre: Nüfus Hüvviyet Cüzdanını kaybeden yurttaşımız, mecliste kabul edilip yürürlüğe giren yasaya göre: yenisini çıkartmak üzere 31 Milyon TL ödeyecek; Nüfus Müdürlüğü’ne…
Yeni doğan çocukları için bir ay içinde nüfus cüzdanı çıkartmayanlar da, çocuklarına 31 Milyon ödeyerek nüfus cüzdanı alabilecekler.
Televizyonlarımıza Görüntü Veren Tepe
Evlerimizde, boş zamanlarımızda izlediğimiz televizyonların yansıtıcısı, Akören yakınındaki bir tepeden görüntü aktarıyor.
Aletler kulübenin içinde.
Zeytinli bu aletleri ayar ediyor.
Star, Atv, TGRT, Show, Kanal 7, Kanal D televizyonları bu kulübeden TRT 1-2-3 televizyonları yansıtıcısı eski karadut dibindeki kulübede duruyor.
Zeytinli; Televizyon antenlerini; yansıtıcıya çevirirseniz, iyi de ayar ederseniz rahat görüntü alırsınız. Diyor.
350 Öğrenci Okul Bekliyor
2400 öğrencinin taşımalı olarak eğitim gördüğü, Vezirköprü’de kapalı okul bulunmadığı bildiriliyor.
Ancak bize başvuran yurttaşlar, organize bozukluğundan yakınıyor.
Öğrencilerin okula kavuşması için taşımalı çare aranıyor. Yatılı Bölge Okulu’na 500 öğrenci yerine 600 öğrenci alındı. Yeni binası bittiğinde 900 öğrenci YİBO’da öğrenim görecek.

Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?