logo

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri Dünya Temizlik Günü Etkinliği Gerçekleştirdi

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri Dünya Temizlik Günü  Etkinliği Gerçekleştirdi

18 Eylül Cumartesi günü ülkemizde ve tüm dünyada eş zamanlı olarak “Atıksız Bir Dünya” mottosu ile her yıl Eylül ayında yapılan Dünya Temizlik Günü etkinlikleri çerçevesinde, çöp körlüğünü yenmek ve farkındalık oluşturmak adına yapılan etkiliklere, ilçemiz Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri de Üniversite yolunda yaptıkları çevre temizliği ile katıldı.
Okulun biyoloji öğretmeni Ayhan Yıldız tarafından organize edilen ve Vezirköprü Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğe okul müdürü Erkan Ulaşır ve Vezirköprü Belediyesi Çevre Mühendisi Özlem Kaşçı’da katıldı.

Vezirköprü Belediyesi temizlik ekipleri ve temizlik araçları eşliğinde yapılan etkinlik okul bahçesinde katılım sağlayan öğrencilere verilen seminerle sona erdi.
Öğrencilere, Çevre Mühendisi Özlem Kaşçı çevre ve temizlik konusunda bilgilendirmeler yaptı.
Okul müdürü Erkan Ulaşır pandemi döneminde daha çok hissettiğimiz çevre ve doğanın öneminin vurgulamak adına yapılan bu etkinliğin çok güzel geçtiğini belirterek, katılım sağlayan öğrencilere etkinliği organize edenlere teşekkür etti. Etkinlik sonrası katılım sağlayan öğrencilere çiğköfte ayran ikram edildi.

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?