logo

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri Samsun’da 3 Dalda Birden Derece Alarak Başarıya İmza Attı

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri Samsun’da 3 Dalda  Birden Derece Alarak Başarıya İmza Attı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2022 Yılı Faaliyet Programında yer alan Kültür Sanat Yarışmaları kapsamında 81 ilde düzenlenen çeşitli kategorilerdeki yarışmaların Samsun’da düzenlenen bölümlerinde ilçemiz adına Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri büyük başarıya imza attı.

Vezirköprü Gençlik Merkezinin destekleriyle Samsun’a Vezirköprü kafilesi olarak giden grupta yer alan öğrenciler 3 dalda birden derce yaptı.
29 Mart’ta yapılan Kültür ve Sanat yarışmalarına ilçemizden şiir dalında 13-17 Yaş Lise Kız Kategorisinde, Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrenci il ikincisi oldu.
1 Nisan’da ise 13-25 yaş arası gençlerin katılımıyla düzenlenen; komedi ve dram türünde performansların sergilendiği Tiyatro yarışmasında da yine Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi tiyatro ekibi il 3.sü oldular.
Lise grubunda düzenlenen bilgi yarışmasında ise 30 okul arasında il 3.olmayı başaran Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi yarışmalarda 3 farklı derece alarak ilçemizi temsil ettiler.
Etkinlik sonrası açıklama yapan Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi müdürü Erkan Ulaşır; “Organizasyonda öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu başarı, okul olarak gençlerimize duyduğumuz inanç ve güvenle doğrudan ilişkilidir. Biz her başarıda onlarla gurur duyuyor, çok daha güzel sonuçlar elde edeceklerine yürekten inanıyoruz.” Dedi.
Ulaşır; “Bu yoğun emek isteyen programda başta öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan Derya Uyar, Aslıhan Urkay ve Erol Seven öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Okul Müdürü Ulaşır; “Desteklerinden ve kusursuz organizasyondan dolayı Vezirköprü Gençlik Merkezine teşekkür ediyorum. Katılım sağlayan ve derce yapan tüm öğrencilerimizi de tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Share
19 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?