Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi’nde “Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile Mücadele” Semineri Düzenlendi

11 Aralık 2019 - 10:50

Okul Sağlığı çalışmaları kapsamında Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi’nde geçtiğimiz hafta Salı günü “Sağlıklı Beslenme Ve Obezite İle Mücadele” Konulu Seminer Düzenlendi.
Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi okul hemşiresi Hasan Tural tarafından organize edilen seminerde Vezirköprü Devlet Hastanesi Diyetisyeni Özge Arslan öğrencilere sağlıklı beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar, besinler, diyet ve çağımızın en önemli sorunlarında biri olan obezite konularında bilgiler verdi. Seminerde merak ettikleri konularda da Tural’dan bilgi alan öğrenciler seminerden memnun olduklarını belirtti.
Seminerde kısa bir bilgilendirmede bulunan Okul Müdürü Erkan Ulaşır seminerin faydalı geçtiğini belirterek “Öğrencilerimizin bu tür önemli konularda uzmanlar tarafından bilgilendirilmelerinin gelecek yaşamlarında daha bilinçli olmalarını sağlayacağına inanıyoruz. Bu seminerlerimiz öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik olarak devam edecektir. Seminerde emeği geçen Vezirköprü Devlet Hastanesi Yönetimine ve Diyetisyen Özge Arslan’a teşekkür ediyoruz.” Dedi.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Vatandaş ● Bağımsız Siyasi Gazete Tüm Hakları Saklıdır.