logo

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi’nden Vezirköprü Özel Eğitim Uygulama Okuluna Anlamlı Ziyaret!

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi’nden Vezirköprü Özel Eğitim  Uygulama Okuluna  Anlamlı Ziyaret!

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri “Edebiyata Ses Ol “ projesi kapsamında geçtiğimiz hafta Vezirköprü Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

9 öğretmen ve 41 öğrenci ile yürütülen “Edebiyata Ses Ol ” adlı eTwinning projesi kapsamında öğrenciler yıllar önce yazılmış şiirleri seslendirerek onlara yeniden can oldu.

“Edebiyata Ses Ol “ projesi hakkında bilgi veren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Aslıhan Urkay: “Edebiyatın toplumdan bağımsız bir şekilde ele alınması mümkün değildir. Dolayısıyla edebiyat yaşamımızın bir parçası olarak kabul edilir. Edebiyata ilgi duyan vatandaşlarımızın hayatlarının her yerinde edebi eserleri görebilecekleri, onlarla haşır neşir olabilecekleri bir proje tasarlanmıştır.” Dedi.
Urkay; “Proje hem unutulmaya yüz tutmuş ürünleri tozlu raflarından gün yüzüne çıkartıyor hem de bilinen eserleri farklı seslerle ortaya koyuyor. Okullarda yürütülen eTwinning projelerinde de öğrenciler araştırarak, sorgulayarak ve eleştirel düşünerek işbirliği içinde özgüvenli, teknolojiyi doğru kullanabilen bireyler olarak yetişmektedirler.” Şeklinde konuştu.

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Aslıhan Urkay; “Gençlerimiz proje boyunca belirlediğimiz eser ve yazarların haricinde Yahya Kemal, Attila İlhan, Orhan Veli vb. sanatçılarımızın şiirlerini okuyarak farklı bir bakış açısı kazanıyor; bunu icra ederken engelleri aşıyorlar.
Bizler de projemizde engelli vatandaşlarımızı unutmayarak onlara destek olmayı amaçlıyoruz. Yapılan ziyaretler, seslendiren şiirler engelli ve yaşlılarımıza yaşam kaynağı olacaktır.”ifadelerine yer verdi.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?