logo

KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASI’NDA

KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ULUSLARARASI  ROBOT YARIŞMASI’NDA

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi robot ekibi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene Konya’da düzenlenen 11. Uluslararası Robot yarışmasına katıldı.
Ekip rehberi Nurullah Tok yarışma ile ilgili şu bilgileri verdi. Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Taguopsarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta) ve Serbest Proje kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmaya 391 okuldan 3.240 öğrenci ve öğretmen katıldı. KKTC, Türkiye Cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinden de öğrenciler projeleriyle yarışmaya katıldılar. Ekibimiz yarışmaya çizgi izleyen kategorisinde katıldı. Çizgi izleyen kategorisinde siyah bir zemin üzerinde beyaz çizginin, köprülerin, engellerin olduğu belirli bir pisti robotun en kısa sürede bitirmesi amaçlandı.
Yazılım ve programlama konusunda ortak çalıştığımız Göl Ortaokulu Robot Ekibine, desteklerinden ötürü Belediye Başkanımız İbrahim Sadık Edis Bey’e ve Üçler Kömür Ümit Sezer’e teşekkür ediyoruz. Dedi.

Share
985 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?