logo

Köprülüler Anadolu Lisesi Eğitim Öğretime Hızlı Başladı

Köprülüler Anadolu Lisesi Eğitim Öğretime Hızlı Başladı

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü başlayan 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı öncesi Köprülüler Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine yönelik Uyum programı düzenledi.
Yoğun katılımla gerçekleşen programa 2019 YKS sınavları ile üniversitelere yerleşen öğrenciler de katıldı. Program 9.sınıf öğrencilerine okulun tanıtımı ile başladı.
Daha sonra pansiyonda devam eden programda Okul Müdürü Resul ÖZATA; ”Üniversiteyi kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 71 öğrencimiz tercihleri doğrultusunda bir bölüme yerleşti ve 36 farklı ilimize öğrenci gönderdik” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin gittikleri yerde okullarını, ilçemizi hatta ilimizi temsil ettiğini vurgulayan Özata, Öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlere ve ailelerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

9.sınıfa yeni başlayan öğrencilere başarılar dileyen Belediye Başkanı İ. Sadık Edis ise, “Tüm öğretmenlerin öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlarken Köprülüler Anadolu Lisesini de üniversite başarısından dolayı tebrik ediyorum.” Dedi.
Program yemek ve semaver çayı ikramı ile sona erdi.

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?