logo

Köprülüler Anadolu Lisesi’nden 19 Mayıs 100.Yıl Sergisi

Köprülüler Anadolu Lisesi’nden 19 Mayıs 100.Yıl  Sergisi

Köprülüler Anadolu Lisesi tarafından 19 Mayıs’ın 100.Yılı münasebetiyle Köprülü Mehmet Paşa Parkı önünde sergi düzenlendi.

Köprülüler Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Naran Aydın tarafından organize edilmiş olan ve 6 öğrenicinin görev aldığı “19 Mayıs 100.Yıl Özel Sergisi”nde Atatürk’ün Samsun’a çıktığı dönemlerden resimler ve müzik dinletisi sunuldu.

Sergi’de ayrıca 11/F sınıfı öğrencisi Aycan Eş tarafından çizimi gerçekleştirilen portrelerde sergiyi gezenler tarafından beğeni topladı.

Sergi hakkında bilgi veren Köprülüler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Arslan; “Bu sene 100.Yılını kutlamış olduğumuz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kararıyla Mayıs ayı etkinlikler aralıksız olarak devam edecek.

Bugün benim ve Tarih öğretmenimiz Naran Aydın’ın öğrencilerimizle birlikte hazırlamış olduğumuz bu proje kapsamında burada bu çalışmalarımızı sergilemek istedik. Sergimizde ayrıca müzik öğretmenimiz Nida Akçay tarafından hazırlanmış olan bugüne özgü müziklerimizle de halkımızın o günlere dönmelerini ve o zamanları yaşamaları adına bu çalışmayı hazırladık.” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan ise; “19 Mayıs’ın 100.yılında Mayıs ayı boyunca etkinliklerimizi ara vermeden sürdüreceğiz. 19 Mayıs’ın ruhunu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan etmiş olduğu gençliğe yakışır bir şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz.” Dedi.

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?