logo

06 Ağustos 2019

Köylülerin öküz ve ineklerini çalıp kamyon kamyon Ankara’ya sevk eden Hayvan Hırsızlarından Beş Kişi Hapiste 3 Ağustos 1969 Pazar

Köylülerin öküz ve ineklerini çalıp kamyon kamyon Ankara’ya sevk eden Hayvan Hırsızlarından Beş Kişi Hapiste 3 Ağustos 1969 Pazar

Şebekeden iki kişi daha yakalandı
İlçemiz köylerinden çaldıkları hayvanları kamyon kamyon Ankara’ya sevk eden şebekenin Ankara Hamamönü Koç Palas yanında bir de dükkân açtıkları öğrenilmiştir.
Körgülağa ismiyle anılan Necati Şen, Nazım Karakaş, Ali Çam’ın tevkifini ilgililerden öğrenerek geçen sayımızda bildirmiştik. Sanıklardan Durmuş Bozkurt ile Mehmet Yılmaz da yakalanarak tevkif edilmişlerdir.
Düzensizlik
Vezirköprü’de hayvan hırsızlığı ile halkın hastalıklı hayvan etlerini yemesinin bir sebebi de belediyenin gerek sağlık gerekse diğer kontrol sisteminin işlememesi gösterilmekte mezbahanede bile kesilenler arasında kaçak hayvanlar bulunduğu gibi, yüzde doksanın mezbaha dışında kesilmesine dikkat edilmemesi de olayların sebebi olarak gösterilmektedir. Mal pazarında anlatılanlar bir alemdir. Gece et yüklenirken her sokaktan kaçak etlerin yüklenişi de birçok okuyucumuz tarafından bildirilmiştir.
Hayırseverler 5 çocuklu genç bir anneyi kurtarmak istemez misiniz?
Genç Bir Kadını Kurtarmak İçin Bin Lira Lazım
-Acaba iyiliklerini VATANDAŞ gazetesinde okuduğumuz Seven Dede bu işi yapamaz mı, diyordu hepimizin hürmet ettiği bir sayın ilgili… Geceyi gündüze katan mesaisi arasında taşıdığı endişe 30 yaşında genç bir annenin bin lira için gözlerini kaybetmesi idi.
Kadın Durağan’ın Yağbasan köyündendi, kocası dört yıl önce ölmüştü. Bu beş çocuk annesi ve çok fakir Atike Coşkun’un gözünden 20 gün önce şarbon sokmuştu, hastalık günden güne ilerliyordu. Sağlık merkezinden iki yüz lira temin edilebilmişti.
Tekrar muayene edilen 23 ekicinin tütünlerinin %50’ye kadar düşük fiyatlarla alındığı tespit edilmiştir.
Tekel’de Skandal Mı?
Bir süre önce ilçemizde ziyaretlere gittiği iddiasıyla şikayet edilen eksper Yalçın Kazanalmaz tekel başmüdürlüğünün buralarla ilgilenmemesi vatandaş ızdırabına eğilmemesi, şikayetleri yeterince değerlendirilmemesini fırsat bilerek ekicileri elinden geldiğince alabildiğine ezdiği ileri sürülerek tekrar şikayet edilmiş Gelen eksperler, verilen fiyatların hakikaten düşük olduğunu tespit etmişlerdir.
Bir kısımların tütünlerini hakları olmadığı halde çok yüksek fiyatla aldığı onun diğer köylünün ve fakir vatandaşın sırtına vurduğu iddiasıyla 28 imzalı şikayet mektubu gönderen köylülerin bu son şikayeti nihayet ilgi bulmuş, tetkik için eksperler gelmiş, fiyatlar yüzde elliye kadar artırılmıştır.
Belediye Başkanı istifa edince A.P. karıştı
Merzifon’da Belediye Başkanı Seçimi Bugün Yapılıyor
Merzifon AP’li Belediye Başkanlığından istifa edince Merzifon AP teşkilatı karışmıştır.
23.06.1969 günü yapılan ön seçimlerde A.P.’den eski başkan vekili Abdurrahman Kargı, Kadir Eren, eski parti başkanı Ahmet Çığlez adaylıklarına koymuşlardır.
Yapılan ön seçimi Abdurrahman Kargı kazanmış bu arada yapılan bir kısım oyunlar diğerlerine hemen imkan tanıyan polimler Kadir Eren gibi menfaate bağlı olmayan samimi AP’lileri bağımsız aday lehinde çalışmaya sevk etmiştir.
Vezirköprü Kaymakamı Veda Gezisi Yaptı
Vezirköprü’nün Turhal’a tayin edilen Kaymakamı Niyazi Şeker veda gezisi yapmış bu arada gazetemize de uğramıştır.
Vezirköprü’ye henüz Kaymakam tayini yapılmamıştır.
Yürüyüş Yapacaklar
Ürünlerini dolu ve selin mahvettiği Güldere, Çekalan, Tatarkale, Danabaş gibi köylüler ilgililerden yardım göremedikleri borçlarının dahi ertelenmediği Türkiye’nin her yerinde afetlere maruz kalanların borçlarının ertelendiği gibi ayrıca yardım dahi aldıkları, Vezirköprü köylerinin hep üvey evlat muamelesi gördüğü iddiasıyla yürüyüşe karar verdikleri öğrenilmiştir.
Karkucak Köyü’nde feci bir cinayet!
Üç Çocuk Annesi Hamile Bir Kadın Harmanda Öldürüldü
Saatler 19’a henüz gelmemişti. Bu sırada genç ve hamile bir annenin feci bir cinayete kurban gidişi Karkucak köyünde herkesin gözünü yaşartmıştı.
S. 25 yaşında genç üç çocuk annesi, üstelik hamile bir kadındı. Yulaf harmanını bitirmiş, akşamın yorgunluğunu üç çocuğunun yanında çıkarmak için acele ediyordu. Fakat felek günün bütün yorgunluğundan sonra ona çocuklarının yanına dönme imkanı vermedi. Ölmüştü. Biraz ileride gene kanlar içinde yatan genç baba henüz ölmemişti. Samsun memleket hastanesine kaldırıldı.

Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?