logo

Kriz ekonomiyi felç etti: Millet (Vekili)’ni Arıyor 8 Nisan 2001 Pazar

Kriz ekonomiyi felç etti: Millet (Vekili)’ni Arıyor 8 Nisan 2001 Pazar

Vatandaş Gazetesi’ne telefon açan bir yurttaş:
-Seçtiğimiz milletvekilleri nerede? Diye soruyor.
-Siz mi seçtiniz… Seçenler liderler ya da eşleri değil mi? Diyorum.
-Doğru!.. diye anlatıyor. Ekliyor:
Gerçekten de bakıyoruz. Toplanan meclis gruplarında, alkış yarışmasından başka bir şey yok. Sanki tepkiler içindeki esnafla, işçi ile memur, emekli tüm halkla alay ediyorlar.
Eğer bu, halkla alay yada nispet değilse, acaba liderin gözüne girme yarışı mı?.. sorusu yöneltiliyor.
Yurttaş cebindeki paranın %45’ini yitirdi. Üstelik zamlarla ne yapacağını şaşırdı.

Belediye Başkanı Kalp Spazmı Geçirdi
Belediye Başkanı Suat Binici geçtiğimiz hafta kalp spazmı geçirdi.
Türkiye Belediyelerinin geçirdiği sıkıntılardan soyutlanamayan Vezirköprü Belediyesi güç dönemler yaşamaktadır.
Gerçekten çok zor olan belediyeleri yönetmek işinin, Binici’nin hastalığına neden olup olmadığı bilinmiyor. Binici izinli ve istirahatte bulunuyor. Artık yatmıyor.
Geçmiş olsun der, sağlıklar dileriz.
Polis Teşkilatının 156.Yılı
Polis teşkilatının 156’ncı yılının kutlaması ilçemizde, 5 Nisan 2001 Perşembe günü Atatürk Anıtına çelenk konmasıyla başladı. Daha sonra emniyet müdürlüğünde kutlamaların kabulü ile sürdü.
Aynı gün akşamı yatsı namazından sonra Orta Camii de şehit polislerin ruhu için mevlüt okundu.
10 Nisan 2001 Salı akşamı Atatürk İş Merkezi salonunda günün önemiyle ilgili toplantı yapılacak.
Kızılay Genel Merkezi önerilen arsaları incelemeye görevli gönderecek:
Huzurevi İçin Arsa Bağışlamak İsteyenler
Açılması düşünülen ve bir türlü Vezirköprü’de gerçekleştirilemeyen, insani gereksinimlerin başında gelen Huzurevi’nin yapılması işine Kızılaycıların el atması umut ışığı doğurdu.
Vezirköprü Kızılay Delegeleri başkan Bahattin Dinler ve delege Nuri Cömert Kızılay’ın kongresi için bulundukları Ankara’da ilgili temaslarda bulundular.
Kongre sonunda, Vezirköprü’den teklif edilen arsaları incelemeye bir görevlinin geleceğini bildiren ilgililer; beğenilir arsa bulunduğunda, gerçekleşmesinin gündeme geleceğini söylediler.
Halk Eğitim kursları sergilerle açılıyor…
27 Köyde Sergi Bayramı
Halk Eğitim Müdürlüğü ilçemizin 27 köyünde açtığı kursların sergileri 17 Nisan’da törenlerle açılıyor.
17 Nisan Salı günü Çakırtaş, Kızılcaören, Meşeli köylerinde Sevgi Altınel, Arzu Demirel, Nermin Hıdır’ın öğrettiği makine nakışı kurslarının sergisi, daha sonra da Saliha Çakır’ın öğreticiliğini yaptığı giyim kursunun sergisi Elaldı’da açılacak.
18 Nisan Çarşamba günü Hayranlı’da Aysun İpek’in Makine nakışı ile Çamlıkonak’da Zeliha Muşta ile Hatice Akçay’ın giyim sergileri açılacak;
19 Nisan Perşembe günü Fatma Doyuran’ın Karapınar’da, Emel Suat’ın Teberük’de, Gülsen Dinçer’in Kargucak’da öğreticiliğini yaptığı makine nakışı kursu ile Serpil Yavuz’un Başalan’daki giyim kursunun sergileri açılacak.
20 Nisan Cuma günü iki uzak köyde açılış var. Sibel Topal’ın makine nakışı ile Fahriye Kor’un öğreticiliğini yaptığı giyim kursu açılacak.
Cumartesi, Pazar hafta tatili, köylere sergi açılır mı?
24 Nisan Salı günü beş köyde açjılış var. Seher Kınay’ın (Samukalan), Asuman Sağlam’ın (Karadoruk), İmran Karaca’nın (Göl) yöneticiliğini yaptığı makine nakışı ile Seyhan Kavşak’ın (Narlısaray) da giyim, Şükriye Özdemir (Yukarınarlı) yorgan sergileri de Salı günü açılacak.
25 Nisan Çarşamba günü Nayime Suat’ın Yürükçal, Erengül Usta’nın Çekalan, Pervin Akyol’un Kabalı’daki giyim sergileri de Çarşamba günü açılacak.
26 Nisan Perşembe günü Yağcı’da iki sergi var. Hatice Kaya’nın makine nakışı; Sevil Yılmaz’ın giyim sergilerinden sonra Esenyurt’a gidilecek. Asuman Kıvrak’ın makine nakışı sergileri açılacak.
27 Nisan Cuma günü öğleden sonra Hatice Hezer’in Akören’de, Hülya Özgüngör’ün Türkmen Mahallesi’nde giyim sergilerinden sonra Türkmen’de Ayşegül Doğanay’ın makine nakışı sergileri açılacak.
Mesut Yılmaz Bu Ortamda Gelmemeli…
Anap Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı, hükümetin üçüncü ortağı Mesut Yılmaz, bu ortamda (ortalık düzelinceye kadar) Samsun ve Vezirköprü’ye gelmemesi isteniyor.

Share
44 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?