logo

Kültür Merkezi’ne Bebek Kütüphanesi Yapılacak

Kültür Merkezi’ne Bebek Kütüphanesi Yapılacak

Vezirköprü Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında görüşülen gündem maddelerinden bir de Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi’ne “Bebek Kütüphanesi”nin görüşülmesi oldu.
Vezirköprü Belediye meclis Şubat ayı toplantısında ondördüncü olarak görüşülen gündem maddesinde mülkiyeti Vezirköprü Belediyesi’ne ait olan Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi binasına “Bebek Kütüphanesi” kurulması ve 15 yıllığına tahsis edilmesi için karar alındı.
Konuyla ilgili olarak bilgi veren Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Başkan Edis, “Kültür Merkezimizde bizim üst katta kafeterya olarak kullandığımız bölümü Kütüphaneler Genel Müdürlüğü tahsisini istiyor. “ dedi.
Başkan Edis; “Buraya bebek kütüphanesi yapılacak. Bebek kütüphanesi yaptığı zaman içinin malzemelerini a dan z ye koyacak buraya. Biz de kafeteryayı nereye alalım dedik. Biz oraya kafeteryayı, tezgahı, davulumbazı aşağı çekelim.
Oradaki sistemi de aşağı indirelim, önüne de bir cam geçirerek, hem bahçeye hakim olsun, hem yaz günlerinde güzel bir kafeterya alanı sağlanmış olur. Biz aşağıya burayı çekmek istiyoruz. Kütüphaneler Genel Müdürlüğü’ne de bu yerin tahsisini talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Share
18 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?