logo

Kunduz Festivali’nin tarihi şimdiden belirlendi..

Kunduz Festivali’nin tarihi şimdiden belirlendi..

Özellikle güreşleriyle kendisinden söz ettiren Vezirköprü Kültür, Sanat Festivali’nin 2018 yılındaki etkinliği için güreş ağası Bilal Acar, Kaymakam Yunus Emre Altıner, Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, AKP İlçe Başkanı H.İbrahim Doğan Kunduz’da inceleme yaptılar.

Önümüzdeki yıl 14.sü yapılacak olan Vezirköprü Kültür, Sanat,Doğa ve Turizm Festivali ve Yağlı Güreş etkinliği için Kunduz’da düzenlenen toplantıda genel olarak hatlar belirlendi.

Festivalin hazırlıklarına bu yıldan başlandığını belirten Belediye Başkanı Sadık Edis:

– 23-24-25 Ağustos tarihlerinde daha geniş kapsamlı bir etkinlik yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıl yapılacak organizasyonun 2 gününü Kunduz’da 1 gününü ise Vezirköprü’de yapmayı kararlaştırdık. Amacımız hem ata sporumuzu canlandırmak, hem de Vezirköprümüzün adını duyurmak. Burada toplanmamızın nedeni eksiklikleri yerinde görmek. En büyük sıkıntımız tuvalet ve otopark sıkıntısı. Su problemi de var.  Bunu bir depo yaprak çözeceğiz. Tuvalet sayısını artıracağız.  Bu yıl Vezirköprü Kaymakamlığını da bu işe dahil etmek istiyoruz. Dedi.

Kunduz Güreş Ağası Bilal Acar:

– Türkiye’de en çok seyirci katılımı olan güreşleri yapıyoruz. Önümüzdeki yıl 55 başpehlivan olmak üzere 1055 pehlivanın güreş yapacağı bir organizasyon düzenleniyor.  Seyircimiz de biliyor ki, biz kimin ismini verdiysek o burada çime çıkıyor. Bu yüzden de seyirci sayısı her zaman üst seviyede kalıyor. Geçen yıllarda 50-60 bin seyirci ağırlayan organizasyonumuzda önümüzdeki yıl hedefimiz 70 bin seyirci. Dedi.

Kaymakam Yunus Emre Altıner:

– 2018 yılındaki etkinlik için buradayız. Her yıl biraz daha iyileşen bir organizasyon, gelecek yıl daha iyi olacaktır. Maddi destek veremesek de arkadaşlarımızla birlikte destek vereceğiz. Dedi.

AKP İlçe Başkanı H.İbrahim Doğan:

– Kunduz’un coğrafi güzelliği ile birlikte Büyükşehir Belediyemizin yaptığı tesisle her yıl daha iyi olan bir organizasyon düzenleniyor. Her şey iyiye gidiyor. Katkılarından dolayı ağamıza ve Başkanımıza teşekkür  ediyorum. Dedi.

Share
2699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?