logo

Kunduz’da görkemli festival… Güreşlerde Başarı Vezirköprü’lülerde 8 Ağustos 1999 Pazar

Kunduz’da görkemli festival… Güreşlerde Başarı Vezirköprü’lülerde 8 Ağustos 1999 Pazar

Göl yayla şenliğinde Vezirköprü’lü pehlivanların şikesiz, tertemiz, kıran kırana, mertçe yapılan güreşleri heyecanla izlendi.
Göl Belediyesinin düzenlediği güreşlerde alınan sonuçlar şöyle:

Başpehlivanlık
Göl festivalinde –Başpehlivanlığı Bayram Ertan’ı (Samsun) yenen Erol Fidan aldı. Fidan Ankara Şekerspor’da çalışıyor. Üçüncülüğü ise Ankara Bölgesinden Savaş Baş aldı.
Başaltı
Başaltı güreşlerinde birinciliği Emrullah Yiğit’in elinden tutup yetiştirdiği Kadir Kaya alırken, ikinciliği Amasya bölgesinden Engin Öztürk, üçüncülüğü ise Çorum’dan Abdullah Küçükağa aldı.
Miniklerde yine Vezirköprü’den Şenol Kara birinci olurken, Tozkoparan’da Suluova’dan Muhammet Erkan, Deste’de Samsun’dan Onur Şen birinci oldular.
Teşvik boyunda Şerif Polat, Orta Boyda İsa Kale, Büyük Orta’da ise Aziz Aktaş birinciliği aldılar.
Festivalin güreşlerinde özellikle baş ve başaltı güreşlerinde olmak üzere Vezirköprü’lü pehlivanların aldığı başarılar büyük memnuniyet yarattı.
Kunduz’daki Göl Yayla Şenliği Çok Kalabalık Oldu
Davullar çaldı, zurnalar öttü; Göl Festivali Kunduz Boğazında büyük bir kalabalığın piknik havası içinde iki gün devam etti.
31 Temmuz Cumartesi sabahı, Kunduz Boğazı tıklım tıklım dolmuştu, bu kalabalık Pazar pikniği ile birleşince daha arttı. Çok kalabalık bir yayla şenliği oldu.
Göklere uzanan çamların altında, yeşil çayırlar arasında süzülerek akan buz gibi suların etrafı, kaynayan semaverli gruplarca doldurulmuştu. Her grup ayrı bir neşe kaynağıydı sanki…
Traktör, taksi, minibüs ve kamyonlarla sadece Vezirköprü’den değil, Osmancık, Gümüşhacıköy, Havza hatta Terme’den iki belediye otobüsü gelmişti. Gelen insanlar hem sıcakta serin Pazar günü pikniğini, hem de festival şenliğini yaşadı.
Şenliği Ankara’dan gelen Milletvekilleri: Ahmet Aydın, Vedat Çınaroğlu (MHP), Ahmet Demircan (FP) festivale katılmış, Çınaroğlu açılışı takiben konuşarak, Vezirköprü sorunlarının yanında olduğuna değinmiştir.
Yapılan güreşlerde Başpehlivanlığı Beşpınar’lı Erol Fidan, Lâdik’li Bayram Ertan’ı yenerek aldı. Baş ve Başaltını Vezirköprü’lü pehlivanların alışı heyecanla izlendi.
Ankara Şekerspor’da milli güreşçi olan Erol, ilçemiz Beşpınar köyünden…
Başpehlivanlığı bir Vezirköprülünün alması ilçemizde memnuniyet yarattı. Başaltını alan Kadir Kaya’da Gölalan köyünden, kendisinin yetişmesine Emrullah Yiğit yardımcı olmaktadır.
Âşık Eraslan’da Trafik Kazasında Yaralandı
Güzel şiirleriyle tanıdığımız Aşık Eraslan Akyon, ilçemiz Bahçelievler’deki dükkanı önünde dururken, süratle giden sorumsuz bir sürücünün çarpması ile yaralandı.
Evinde yaralarının iyileşmesini bekleyen şaire geçmiş olsun der, sağlıklar dileriz.
Vezirköprü Suyuna Geçici Önlem
Belediye Başkanı Suat Binici ve Narlısaray Belediye Başkanı Mehmet Emin Uyar, Belediye işleriyle ilgilenmek üzere Ankara’ya gittiler.
Başkan Suat Binici ile Ankara’dan telefonla konuşarak ilçenin su sıkıntısını sorduk:
-Tepeören’den kalıcı olarak su çalışmaları 15 Ağustos’tan sonra başlayacak. Şimdi geçici çare olarak Kuşçular’dan 1 Km. bir bağlantı ile 2 Milyar harcayarak ilk önlemi aldık. Dedi.

Share
196 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?