logo

Kunduz’da Kamp Eğitim Merkezi yapılmasa da, Büyükşehir Vezirköprü’ye kampa geldi

Kunduz’da Kamp Eğitim Merkezi yapılmasa da, Büyükşehir  Vezirköprü’ye  kampa geldi

2021-2022 Süper Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübü geçtiğimiz haftasonu ilçemize geldi.
İlçemizde yapılmaya başlanan ancak atıl durumda bırakılan Kunduz Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi henüz tamamlanmamış olsa da ilçemizdeki bulunan ilçe stadına Samsun’dan Büyükşehir Belediyesipor ekibi gelerek antrenman yapmaya başladılar.

Taşhan misafirhanesinde bir hafta boyunca konaklayan takımın Teknik Direktörü Ahmet Usta gazetemize konuştu.
Usta; “Samsun’da Süper Amatör Ligde mücadele ediyoruz. Maçlarımız 31’inde başlayacak. Bu aşamada müsabakalara hazırlık için Vezirköprü’yü tercih ettik. Amacımız liglere hazırlanmak. Burada sabah ve öğlen olmak üzere günde iki antrenman yapacağız. Cumartesi gününe kadar çalışmalarımız sürecek.
Takımın fiziksel gücünü artırmak için yapacağımız çalışmalar bizim için çok önemli. Dolayısıyla çift antrenman yapacağımız için burası da kamp yapmaya çok müsait bir alan. Onun için buraya geldik. Çalışma alanı olarak ilçe sahasını kullanacağız. Ormanlık alan da koşacağız.
Geçen sene 1.Amatördeydik, şampiyon olduk. Bu sene Süper Amatör’e çıktık. Amacımız Süper Amatör’de şampiyon olarak BAL ligine çıkmak. Büyükşehir Belediyesi spora ve futbola çok büyük önem veriyor.
Vezirköprü spor komplekslerinin açılması için uygun bir ilçe. Takımlar burada kamp yapabilir.” ifadelerini kullandı.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?