logo

Kurban Bayramı hazırlıkları başladı..

Kurban Bayramı hazırlıkları başladı..

Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayacak. Kurban Bayramı
için kesim ücretleri ve kurban kesiminde uygulanacak tedbirler açıklandı.

Bu yıl Kurban Pazarı 28-30 Temmuz tarihleri arasında açılacak.
Belediye mezbahasında kesim yaptıracak olan vatandaşlar küçükbaş için 50, büyükbaş için 150 lira ödeyecekler. Mezbahada ilk gün büyükbaşlar, ikinci gün ise küçükbaş kurbanlıkların kesim işlemleri yapılacak. Kesimi mezbahada yapmak isteyenler ise 15 Temmuz tarihinden itibaren Belediye’den sıra alabilecekler.
Randevu sistemine Covid-19 nedeniyle titizlik gösterileceği ve vatandaşların kalabalık oluşturmasının önüne geçileceği açıklandı.
Pandemi süreci içerisinde geçirilecek olan Kurban Bayramı’nda hayvan pazarından kesime kadar maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına uyulmasına dikkat edilecek.
Kurban Pazarına getirilen hayvanların kurban edilme şartlarına ve hastalık taşımamalarına dikkat edilecek. Konuyla ilgili olarak pazara girecek hayvanlar belediye veterinerleri tarafından kontrol edilecek.
Kurban kesim yeri olarak belirlenen yerler dışında çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak şekilde yol kenarları, park ve bahçeler, dere yatakları gibi yerlerde kurban kesilmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceği, kurallara uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.

Share
63 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?