logo

KURTULUŞ HEP BİRLİKTE


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Duruçay Sulama Barajı bundan 20 yıl önce Ak Parti iktidarının ilk yılında, zamanın Devlet Bakanı Abdüllatif ŞENER tarafından hizmete açılmıştı.
20 yıldır sulama kanalları yapılıp bu güne kadar halkın hizmetine sunulamayan barajdan, geçen yıllarda kısmen bazı köylere hizmet vermeye başlanmıştı.
20 yıl sonra 13 köye daha su verilerek nihayet barajdan yararlanılmaya başlanmıştır.
Barajın yapımı önceki iktidarlar zamanında planlanıp inşa edilmiş, hizmete hazır hale getirilmiş olduğu halde 20 yıl su kanalları yapılarak halkın hizmetine sunulamaması bir acizlik değil midir?
20 yıl sonra da hizmete girse, gene de bir kazanımdır. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

UNUTULANLAR

Büyük umut ve şaşa ile temeli atılan Kunduz Gençlik Eğitim Merkezi inşaatından ne haber. Konu unutulup gitti mi?

Hani Vezirköprü-Alaçam ulaşımının yeniden açılmasının unutulduğu gibi…

Durağan-Vezirköprü yolunun hiç konuşulmadığı gibi…

Hani Vezirköprü’ye tren gelecekti, hani bizim halk arasında “Ne bakıyorsun öküzün trene bakması gibi” diye bir söz vardır.
Vaat edilenler yapılacak diye biz Vezirköprülüler hep böyle yıllarca kandırılacak mıyız?

Havza-Vezirköprü yolu temenni ederiz ki aynı akıbetlere uğramaz!

Geçimi tarıma dayalı Vezirköprü’de, tarımla ilgili un fabrikalarının dışında hiçbir yatırım düşünülmemesi üzücü değil mi?

Çimentonun torbasının 100 TL’ye dayandığı günümüzde, büyük kentlerde de inşaat sektörü durma noktasında. Tarımı da ihmal edersek Vezirköprü gençliği yaşamını sürdürmek için hangi çareye başvuracak?
Şimdi okurlarım, “Yahu ortalık toz duman, hayatımız kaymış, sen ne ile uğraşıyorsun” diye serzenişte bulunacaklar.
Tabi sizde haklısınız sevgili okurlarım, ama şunu belirteyim ki bir köşe yazısında tüm çözüm yollarını, kurtuluş reçetelerini yazmam olanaksız.
Toplumumuz bilinçlenip aydınlandığında kurtuluşu hep birlikte bulacağız.
Savaşlardan, sömürüden, kapitalizmin ve emperyalizmin cenderesinden hep birlikte kurtulacağız.

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...