logo

Kurumlararası futbol turnuvası’nda finalin adı belli oldu Turkcell – Vezirköprü Belediyespor

Kurumlararası futbol turnuvası’nda finalin adı belli oldu Turkcell – Vezirköprü Belediyespor

Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Gençlikspor İlçe Müdürlüğü ve Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında finale adını yazdıran iki takım Turkcell ve Vezirköprü Belediyespor oldu.

Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Gençlikspor İlçe Müdürlüğü ve Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bir süre önce başlayan futbol turnuvasında finale adını yazdıran takımlar belli geçtiğimiz Pazartesi günü oynanan müsabakaların sonucuyla belii oldu.

İlk mücadele
Pazartesi akşamı Vezirköprü İlçe Stadı’nda gerçekleştirilen yarı final mücadelesinde ilk önce Turkcell ile Kaybedenler Kulübü bir araya geldi.
Karşılaşmanın normal süresinde her iki takımda golü bulamayınca 0-0’lık eşitlikle devre tamamlanarak penaltılara geçildi.
Kullanılan penaltı atışlarında Turkcell rakibi Kaybedenler Kulübünü 3-2’lik skorla mağlup ederek finale adını yazdıran ilk takım olmayı başardı.
İkinci mücadele
Finale adını ilk yazdıran Turkcell’in rakibi ise hemen sonrasında gerçekleştirilen Vezirköprü Belediyespor – Bemsa Spor mücadelesiyle belli oldu.
İlk yarısı golsüz geçen mücadelenin ikinci yarısında ilk gol Ercan’ın ayığından bulunan golle Bemsaspor’u 1-0 öne geçirdi.
Ardından baskıyı daha da artıran Vezirköprü Belediyespor Emre’nin ayağından bulduğu golle skora denge getirerek durumu 1-1 yaptı.
Karşılaşmanın normal süresinin beraberlikle tamamlanmasının ardından takımlar penaltı atışlarına geçti.
Vezirköprü Belediyespor penaltı atışlarında rakibi Bemsa Spor’u 3-1’lik skorla mağlup ederek finalde Turkcell’in rakibi oldu.

Final ve 3.lük mücadelesi
Pazartesi günü oynanan maçlarla 28 Ekim Perşembe günü Saat: 18:45’de finalde karşılaşacak olan Turkcell ve Vezirköprü Belediyespor takımları birincilik için mücadele edecekken, 3.lük için ise Kaybedenler Kulübü Bemsaspor ile mücadele edecek. Bu maç ise yine Perşembe günü Saat: 17:45’de başlayacak.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?