logo

Kutlu Doğum Haftası kutlandı

Kutlu Doğum Haftası  kutlandı

Erbaş, Kavak Müftüsü Abdullah Karaca, Havza Müftüsü İlyas Akyazı, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han, Din görevlileri ve vatandaşlar Katıldı.
Program da konuşan Müftü Ali Erbaş:
– Diyanet İşleri Başkanlığı son yıllarda toplumun ihtiyaç duyduğu konuları gündeme taşıyıp onu Kuran ve çerçeve71sinde topluma yansıtmaktadır.
Hz. Peygamber güven toplumu konusunu gündeme taşımıştır. Gelişen olaylara göz atacak olursak bir taraftan merhamet ve acıma duygularını bir tarafa bırakarak birbirlerine önemli ölçüde kin ve nefret ve haset duygularıyla bakmakta çeşitli sebeple ve bahane kainat cenabı hakkın insanlara emanetidir.
Bu kıymetli emanet her anlamda güveni istikrarı huzuru barışı devam etmektedir. Halbuki bugün ki insanlık emanete hakkıyla reyayet edemediği için küresel ölçüde bir güven bunalımı yaşamaktadır. İlerleyen toplumlar arası ilişkileri sarsan insanın tabiyatını ilişkisini bozan ve dünyanın her geçen gün daha güvensiz olmasına sebep olan hadisenin ardı arkası kesilmemektedir. Allah dünyayı insanlara, bizi de birbirimize emanet etti. Emanete ihanet insana yakışmaz.
Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han:
– Cenabı mevlam içinde bulunduğumuz bu haftayı hepimize vesile kılsın kardeşlerim.
Biz peygamber sevgisini peygamber aşkını peygamber muhabbetini hayatının her anında yaşayan bir medeniyetiz. Öyle ki sanatımız, şiirimiz, edebiyatımız hatta himayemiz dahi Allah resulünün o muhabbetiyle yoğrulmuş şairlerimiz onun aşkını muhabbetini, sevgisini dizelerinde ifade etmişler. Yunus’umuz ona olan özlemini nasıl dile getiriyordu. Araya araya bulsam izini, izinin tozuna sürsem yüzümü, hak nasip eylese görsem yüzünü ya Muhammet canım arzular seni, dedi.

Share
1147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?