logo

Maarifin Yıldızları Proje Ödül Törenine Vezirköprü Damgasını Vurdu

Maarifin Yıldızları Proje Ödül Törenine Vezirköprü Damgasını Vurdu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Maarifin Yıldızları Projesi çerçevesinde düzenlenen yarışmaların ödül töreni Samsun Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirildi.
461 projenin yarıştığı ve 54 okulun saha incelemesine kaldığı yarışmalarda İlçemizden toplam 94 okul başvuru yaptı ve 10 okulumuz saha incelemesine kaldı.
Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, saha incelemesine kalan okul temsilcileri ve okul müdürlerinin katıldığı ödül töreninde 2 Birincilik, 1 İkincilik ve 4 Üçüncülük olan ilçemiz okulları Vezirköprü’nün törene damga vurmasını sağladı.

Yılın Sanat Okulu Kategorisinde ilçemiz Okulları tüm ödülleri alarak dikkatleri üzerine çekti.1.Çakırtaş İlkokulu, 2. Kuyumcu İlkokulu, 3. Samur İlkokulu oldu. Yılın Eğitim Uygulamasında Mehmet Paşa İlkokulu Yarışma Düzenleme Modülü ile 1. oldu. Yılın EBA okulu kategorisinde Vezirköprü Anadolu Lisesi 3. Oldu. Yılın Veli uygulamasında ise Adatepe İlkokulu 3. oldu. Yılın Spor Okulu Kategorisinde Vezirköprü İmam Hatip Ortaokulu 3. Oldu.
Törende Cumhuriyet Ortaokulu Müdürümüz Hüseyin GÜNEL ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DEMİRCAN okulumuzda yapılan ağaç oymacılığı sanatı çalışmalarında 100. Yıl hatırası eseri Samsun Valisi Osman Kaymak’ a takdim ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan Yılın Özel Eğitim Okulu Kategorisi ödüllerini verdi.
Yılın Sanat Okulu seçilen Çakırtaş İlkokulu öğrencilerimiz törende küçük bir müzik dinletisi sergiledi ve katılımcıların beğenisini kazandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan; “Okullarımıza ve bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca Projenin Yürütücüsü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve AR-GE birimi çalışanlarına proje süreci, yarışma ve ödül töreni organizasyonları için teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Share
125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?