logo

Maceraya son 2 gün…. Offroad Yarışları Kaldığı Yerden

Maceraya son 2 gün…. Offroad Yarışları  Kaldığı Yerden

İlçemizde başladığı 2014 yılından bu yana yapıldığı her yıl büyük bir seyirci kitlesine sahip olan ve 13 – 14 – 15 Mayıs Cuma – Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Vezirköprü Offroad yarışları için son iki gün kaldı.

İzleyenlerin büyük ilgisini kazanarak her yıl üzerine daha fazla tecrübe katarak offroad heyecanını en üst seviyede yaşatan Vezirköprü Offroad Kulübü, bu yıl Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 2.Ayak yarışları 13-14 ve 15 Mayıs tarihlerinde izleyicilerle buluşacak.
Ayrıca bu yılki yarışlar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında da gerçekleştirilecek.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vezirköprü Offroad Kulübü Başkanı Abbas Tasalı, kulüp olarak sporun tanıtım gücüne sonuna kadar inandıklarını ifade ederken, “Kulübümüz, şehrimizde önceki yıllarda birçok ulusal ve mahalli yarışa ev sahipliği yaptı. Türkiye Offroad Şampiyonası kapsamında dört kez ‘Yılın En İyi Organizasyonu’ ödülüne layık görülen kulübümüz, otomobil sporlarının gelişmesi ve bölgemizin tanıtımına dair birçok projede yer aldı.
Son dönemlerde otomobil sporlarının ülkemizde hak ettiği ilgiyi görmesi ve offroad gibi branşların daha büyük kitlelere ulaşması için büyük bir çaba ve destek veren Federasyonumuz, 2022 sezonunda kulübümüzü yeniden ulusal yarış takvimine dahil etmiştir. Vezirköprü Offroad Kulübü olarak, bölgemizde yer alan kamu kurumlarının, sponsorlarımızın ve federasyonumuzun desteğiyle başarılı bir organizasyon yapacağımızdan eminiz.” dedi.

Yarışma programını da açıklayan Tasalı; Etkinliğimiz 13 Mayıs Cuma günü Saat: 17.30’da Çamlık Parkı’nda Start Seremonisi ile başlayacak. 14 Mayıs Cumartesi günü ise Saat: 10.30-16.30 arasında Vezirsuyu Tabiat Parkı alanında Mukavemet Etabı gerçekleştirilecek.” İfadelerine yer verdi.
Tasalı; “Etkinliğin son günü olan 15 Mayıs Pazar günü ise Vezirköprü İncesu Mevkii’nde Saat: 10.30 – 14.30 arasında Seyirci Etabı gerçekleştirilecek.” Dedi.
Vezirköprü Offroad Kulübü Başkanı Abbas Tasalı; “İlçemizin tanıtımına da büyük ölçüde katkı sağlayan etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Share
153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?