logo

Mahmatlı eski muhtarı Ali Akkaya: “ADSM’de bakmayıp, azarlayıp, özele yönlendirdiler!”

Mahmatlı eski muhtarı Ali Akkaya: “ADSM’de bakmayıp, azarlayıp, özele  yönlendirdiler!”

Geçtiğimiz hafta gazetemize gelen Mahmatlı eski Muhtarı Ali Akkaya, randevu alarak gittiği Ağız Diş Sağlğı Merkezi’nde kendisiyle ilgilenilmediğini, hizmetli tarafından azarlandığını, özel bir hekime yönlendirildiğini iddia ederek şikayetçi olduğunu belirtti.
Akkaya’nın aktardığına göre; önceden dolgulu olan dişinden rahatsızlığı nedeniyle Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ne giden Akkaya’ya bakan hekim “benim yapabileceğim bir şey yok” dedi. Gittiği bir diğer diş hekimi de aynı şeyi söyledi; bu arada hekimin yanındaki çalışan Akkaya’yı azarladı. Özel bir diş hekime gitmesi tavsiye edilen Akkaya, “ben gideceksem tanıdım özel doktor var. Ancak ben devletin hastanesinden yararlanmak istiyorum. Buraya milyonlarca lira para harcandı.” Dedi.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Fuat Kaplan:
– Bize gelen hastanın durumunu iyi biliyoruz. Kendisinin gösterdiği dişinde bir sıkıntı yoktu. Ancak asıl sıkıntılı dişinin tedavisini değil, ısrarla bu dişin yapılmasını istiyordu. Sağlıklı olan dişine yapabileceğimiz bir uygulama yoktu. Hekimlerimiz her hastanın röntgenini çekerek gerekli işlem neyse onu yaparlar. Hastalarımızın hekimlerine güvenmeleri gerekir. Dedi.
Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Hilmi Atıcı:
– Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi günde 350 civarında hasta bakan ve sadece Vezirköprü’ye değil, Samsun’a kadar hizmet veren bir merkez. Bu hastamızın diğer iddialarını araştıracağız. Ancak önemli olan çalışan hekimlerimizin ve personelimizin iyi niyetlerinin sorgulanmasıdır, buna müsaade edemeyiz. Dedi.

Share
16 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?