logo

Mali Genel Kurul ve Üye Seçimleri Yapıldı

Mali Genel Kurul ve Üye Seçimleri Yapıldı

Vezirköprü Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2017 yılında yapılan Başkanlık seçimini bu yıl diğer kurul seçimleriyle birleştirilerek yeniden yaptı.

1943 kayıtlı üyesi bulunan ve 2012 yılından bu yana Vezirköprü Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevini üstlenen mevcut Başkan Şakir Demirkan’ın tek liste olarak girdiği seçimde, Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cemal Gürsel Öz’ün başkanlığında görev alan divan kurulu tarafından gerçekleştirilen açık oylama sonrası Başkanlık görevine yeniden Şakir Demirkan getirildi.

Demirkan; “2017 Yılında Hiçbir Üyemiz Yasal Takibe Düşmedi”

Atatürk İş Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kongresinde konuşan Başkan Demirkan; “2017 yılında kredi verdiğimiz üyelerimizin hiçbiri yasal takip sürecine girmeden yılı tamamladı.” Dedi.

60 Bin Tl Olan Burs Limiti 75 Bin Olarak Düzenlendi

Demirkan ayrıca; “2017 yılında kooperatifimize üye olan esnaflarımızın üniversite okuyan çocuklarına toplamda 60 bin lira olarak verdiğimiz bursu 2018 yılı itibariyle 75 bin TL’ye çıkarıyoruz. Ayrıca bir yıl süreyle yapılan hayat sigortasını da 2 yıla çıkarıyoruz. “ Dedi.

Hayat Sigortasının yüksek kredilerde çok fayda sağladığını da ifade eden Demirkan “2017 yılında vefat eden esnaflarımızın odamızdan kullanmış olduğu krediler de bu sigorta sayesinde ödendi.”dedi.

Yönetim Kurulu yıllık çalışma raporlarının ve denetim kurulu ile bilanço gelir raporlarının okunduğu genel kurulda 2018-2020 yılları arasında yapılacak olan Olağan Genel Kurulların her yıl yapılmak yerine bundan böyle üç yılda bir yapılması kararı alınmasının ardından 2020 yılına kadar yeniden herhangi bir seçim yapılmayacağı ifade edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında geçen yıl iki aday olması nedeniyle kapalı oylamayla yapılan seçimlerde yönetim kuruluna geçen yıl seçilen Şakir Demirkan, Ercan Coşkun, Ümit Çörüş, Rıdvan Görel ve Önder Erdem aynı kalırken, denetim kuruluna seçilmiş olan Arslan Yıldırım ve Rıdvan Bıyık görevlerine devam ettiği belirtildi.

Divan Kurulu seçimine, Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS, çevre ilçelerin oda başkanları ve oda üyeleri katıldı. Seçimin ardından üyelere Bedesten içi Restoranda yemek verildi.

Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?