logo

Meclis yeni yılın ilk toplantısını yaptı.

Meclis yeni yılın ilk toplantısını yaptı.

Avdan Mahallesi sınırları içerisinde Çere ve Şehircilik Bakanlığı tarafından rezerv yapı alanı olarak belirlenen alanda Küçük Sanayi Sitesi yapılmasına yönelik çalışmalar kapsamında Avdan Mahallesi köy yerleşik alan sınırı içerisinde kalan yerler kapsam dışında bırakıldı.
Yeni İmar Planının görüşüldüğü toplantıda, İller Bankasınca hazırlanan Vezirköprü revizyon ve ilave imar planları komisyondan geldiği şekilde kabul edildi.
Vezirköprü Belediyesi’nin şirketi olan Vezir İmar Enerji Personel Hizmetleri Ltd.Şti.’nin finansman ihtiyacını karşılamak üzere 1 milyon liraya kadar kredi kullanma yetkisi Belediye Başkanı İ.Sadık Edis’e verildi.
Belediye bünyesinde hizmet veren otel, hastane, kamu kurumları ve ilçede bulunan restoran, cafe, lokantalar vb. yerlerde oluşan bitkisel atık yağların toplanması, depolanması ve geri kazanımı amacı ile lisanslı bir firma ile sözleşme yapılması kararı alındı.
Toplantıda; avukat, mühendis, tekniker, teknisyen, mimar ve veteriner hekimlerin sözleşmeli personel olarak sözleşmelerinin yapılması için karar alındı.
Yine Belediye bünyesinde görev yapan zabıtaların fazla mesai ücretlerinin tabandan ödenmesi oy birliği ile karara bağlandı. Meclisin bir sonraki toplantısı 03 Şubat’ta yapılacak.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?