logo

Meclis’te İdlib Vurgusu Belediye 6 dönüm daha yer alacak..

Meclis’te İdlib Vurgusu Belediye 6 dönüm  daha yer alacak..

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis başkanlığında Belediye Kültür Merkezi meclis salonunda Mart ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Meclis toplantısı öncesi İdlib’te şehit olan askerlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilavetinin gerçekleştirilmesi ve dua yapılmasının ardından toplantı öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “İdlib’te şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Bu vatan bir bütündür ve kimsenin bu vatanı bölmeye gücü yetmez. Allah ordumuza yardım etsin.” Dedi.
İdlib konuşması sonrasında başlayan meclis toplantısında 3 gündem maddesinin yanı sıra 3 de Önerge görüşüldü.
Görüşülen ilk gündem maddesinde Kuruçay ve Pazarcı Mahallelerindeki imarların İmar Komisyonuna havalesi gerçekleştirildi.
Ağustos ayında tatil..
Toplantıda görüşülen bir diğer gündem maddesi ise Belediye meclisinin her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleşecek olan bir aylık ara tatil zamanının belirlenmesi oldu. Buna göre üyelerin tamamının kabulüyle meclis Ağustos ayında tatile girecek.
Kurban Bayramı’nın Ağustos başına denk gelmesi ve bu ayda yapılacak olan etkinlikler sebebiyle Meclis’in Ağustos ayında tatile girmesi kararlaştırıldı.

Pazarcı’da Buğday eleme ve paketleme tesisi

Pazarcı Mahallesi’nde Vezirköprü Belediyesi tarafından toplam 7860m2’lik alan üzerine kurulması planlanan Buğday Silosu Eleme ve Paketleme tesisi için imar plan tadilatında yapılması gereken değişiklik komisyonca kabul edildi.
Söz konusu parselde ana yoldan çekme mesafesi 5 metreye düşürülerek 230 numaralı parselde faaliyet gösteren işletmeye buğday silosu ve eleme paketleme tesisi yapılarak geliştirilmesine yönelik imar değişikliği oy birliği ile kabul edildi.
Soğuk Hava Deposu’na kredi yetkisi
Soğuk Hava Deposu yakınındaki yaklaşık 6 dönümlük arazi alımı için Belediye Encümenine yetki verilmesi de oy birliği ile kararlaştırıldı.
Bir önceki Meclis toplantısında da yaklaşık 4 dönümlük tarla için yetki verilmiş ve bu alan Vezirköprü Belediyesi’ne alınmıştı.
Yapımı hızla devam eden Soğuk Hava Deposu için de maliyetlerin artması nedeniyle kamu ve özel bankalardan toplam 2,4 Milyon TL kredi kullanılması için Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e kredi kullanmak için yetki verildi.
Hizmet alanlarının genişlemesi nedeniyle bütçe imkânlarını zorlaması, Soğuk Hava Deposu Projesinde DOKAP (Doğu Karadeniz Bölgesel Gelişme Planı) destek, hibesinin dışında kalan farkın İller Bankası ve diğer bankalardan karşılanabilmesi için kredi yetkisi de oy birliği ile verildi.
Toplantıda görüşülen son gündem maddesi ise ilçemizin Avdan Mahallesinde gerçekleştirilmesi planlanan Kentsel Dönüşüm Alanı için 1124, 1126 ve 1146 nolu parseller üzerinde sanayi, ticaret, kamu hizmet, reaksiyon ve sosyal alan oluşturma amacıyla Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Alanı oluşturulacak.
Bir sonraki meclis toplantısı 1 Nisan Çarşamba günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek. Başkan Edis; “Dedikodulara kulak asmıyoruz projelerimiz için yakın bir zamanda onay alacağız. 1 Nisandan itibaren otopark sorunu çözüme kavuşuyor. 2020 yılı sonunda yol sorunu en aza inecek.” İfadelerine yer verdi.

Share
62 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?