logo

Mevlid-İ Nebi haftası kapsamında düzenlenen Peygamberimiz ve Aile Konulu program Beğeni ile İzlendi

Mevlid-İ Nebi haftası  kapsamında düzenlenen  Peygamberimiz ve  Aile Konulu program Beğeni ile İzlendi

Vezirköprü İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi haftası kapsamında “Peygamberimiz ve Aile” konulu program düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı sonrası Cumhuriyet Camii İmam hatibi Necati Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Vezirköprü İlçe Müftüsü Ali Erbaş; “Peygamber efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid-İ Nebi Müslümanların zihin ve gönül dünyalarında çok güçlü ve köklü bir yere sahiptir.” Dedi.
Mevlid, Peygamber efendimizin şahsında insanlığın yeniden doğuşu ve aydınlık geleceğini ifade etmektedir diyerek sözlerini sürdüren Erbaş, “2019 Yılı Mevlid-i Nebi haftası için Peygamberimiz ve Aile konusu belirlenmiştir. Biliyoruz ki Rabbimiz bizlere Aile Kurma, Aileyi koruma duygusunu bahşetmiş, katıksız ve karşılıksız bir sevgiyi varlığının delili olarak aileye lütfetmiştir.” Dedi.
Konuşma sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan “Peygamberimiz ve Aile” temalı sinevizyon gösterisi katılımcılara izlettirildi.
Daha sonra ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Osman Şahin tarafından yine “Peygamberimiz ve Aile” temalı söyleşi gerçekleştirildi.
Programın sonunda 25 yıldır Vezirköprü Müftülüğü’nde görev yapan Ali Demirel’in Antalya’ya tayininin çıkması nedeniyle müftülük personeli tarafından plaket takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Share
116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?