logo

Mezarlık karşısına yeni terminal; otobüsler şehre girmeyecek… Salı Günü Belediye’de Terminal Toplantısı 5 Kasım 2000 Pazar

Mezarlık karşısına yeni terminal; otobüsler şehre girmeyecek… Salı Günü Belediye’de Terminal Toplantısı 5 Kasım 2000  Pazar

Vezirköprü’de ele alınan otobüs terminali içi çalışmalar sürüyor.
Kaymakam Şevket Cinbir:

-Otobüs firmalarının yetkililerine, mezarlık karşısında pancar kantarı yeri için kiralanan arsaya, 10 Kasım’a kadar terminallerini yaptırmalarını bildirdim derken, Belediye Başkanı Suat Binici:
-Otobüs firmalarının yöneticilerini Salı günü toplayıp konuşacağız. Durumu bir karara bağlayacağız.
Ancak otobüs firmaları ile konuştuk. Konuya sıcak bakmayanlar da var.
-Yeni bir düzen… Ama iyi olacağını sanmıyorum. Çünkü Nalbantlı’daki yaşlı bir insan, mezarlığın oraya nasıl gider? İki milyon vererek taksiye binecek; Samsun’a gitmek için de iki milyon, dönüşe de verecek…
On gün önce toplandık, bu konuyu tartıştık. Şeklinde konuştu. İsminin açıklanmasını istemeyen bir okurumuz.
Toplantıda alınacak kararlar merakla bekleniyor.
Daha sonra konuştuğumuz Vezirköprü Seyahat otobüs firmasının sahibi İbrahim Beşer’de:
-Düşünce memleket için iyi bir fikir. Ama minibüsleri çıkartıp tören alanına alınsa daha iyi olur. Kaymakam bey, servis işletin diyor. Biz bir minibüs aldık. Minibüse eşyalarıyla 3 kişi ancak sığabiliyor. 10-15 minibüs işletmeliyiz ki, talebi karşılasın; bu da trafiği büsbütün felç eder.
Vezirköprü’den bir akşam, bir de sabah otobüs seferleri oluyor. Bu da trafiği engellemez..
Belediye otobüsü pancar kantarına gelmez. O şehrin içinden kalkar, yolcuyu alır. Belediye otobüsçülük yapmamalı, özelleştirilmeli. Şimdi dünya özelleşiyor. Belediye niye otobüsü özelleştirmesin!
Vezirköprü Adliyesi’nde 15 Savcı ve Hâkim Görev Yapıyor
Vezirköprü adliyesine atanan Hakim Cemal Kök ilçemize gelerek görevine başladı.
Böylece ilçemiz adliyesinde Başsavcı (Harun Yılmaz) ve 5 Cumhuriyet Savcısı ile Ağır Ceza Başkanı Abdullah Tarıkulu ile birlikte 9 yargıç görev yapıyor.
Cumhuriyet Bayramı’nda Öğrencilerin Başarısı Ödüllendirildi
24 Ekim 2000 Salı günü yapılan Kompozisyon ve Şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler Cumhuriyet Bayramı’nda konuşmalardan sonra açıklandı.
Yarışma: Liseler arası kompozisyon ve şiir. İlköğretim okulları arasında ise sadece şiir yarışması yer aldı.
Dereceye giren öğrenciler; Liseler arası kompozisyon yarışmasında:
Vezirköprü Lisesi öğrencisi, Tuba Mayuk “Cumhuriyet ve Atatürk” adlı kompozisyonuyla birinci; İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatma Nur Arslan “Yeni bir Güneş” adlı kompozisyonuyla ikinci; Vezirköprü Lisesi öğrencisi Musa Akça “Cumhuriyet” adlı kompozisyonuyla üçüncü olmuştur.
Liseler arası şiir yarışmasında:
Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi İsa Fidan “Cumhuriyet ve Millet” adlı şiiri ile birinci; İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Murat Torun “Cumhuriyet Hep Yaşayacak” adlı şiiri ile ikinci; Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Hediye Yazıcı; “Ne Yapsak” şiiri ile üçüncü olmuştur.
İlköğretim Okulları arası şiir yarışmasında:
Zeki Cevher ilköğretim okulu öğrencisi, H. Meltem Uzun “Cumhuriyet” adlı şiiri ile ikinci; Fazıl Ahmet Paşa İlköğretim Okulu öğrencisi, Arif Diken “Cumhuriyet” adlı şiiri ile üçüncü olmuştur.
Acı bir haber…
Halit Şavlı İntihar Etti
Gazetemiz baskıya verilirken; (Cumartesi günü) aldığımız acı bir habere göre: Ziraat Bankası emekli memurlarından Halit Şavlı intihar etti.
VATANDAŞ’ta da yıllar önce çalışmış Nadir Şavlı, Milli Eğitim Müfettişliğinden önemli Selahattin Yanga’nın kayınbiraderi olan Halit Şavlı’ya Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Hakkı Bekçi Yaşamını Yitirdi
Vezirköprü’nün renkli simalarından, yoksulluğuna rağmen dürüstlük içinde on bir çocuğunu da iyi ve kaliteli bir şekilde yetiştiren Hakkı Bekçi geçtiğimiz hafta yaşamını yitirdi.
Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Share
68 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?