logo

MHP İlçe Başkanı Özata Zorla Mı İstifa Ettirildi?

MHP İlçe Başkanı Özata Zorla Mı İstifa Ettirildi?

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Ahmet Özata Çarşamba sabaha karşı tehdit edildiğini öne sürerek emniyete başvurdu.

Emniyette ifadesi alınan Özata; “Gece yarısı beni arayan bir şahıs il ocak bakanlığı adına aradığını belirterek partide benimle görüşmek istediğini belirtti. Parti sekreteri Sebahattin Yağız’ı da yanıma alarak parti binasına gittim. Binanın önünde 20’den fazla şahıs vardı.

Ülkü ocakları il teşkilat başkanı bana “Anahtarı ve istifanı verecesin, istifa etmezsen biz gerekeni yapacağız.” Dedi.

Bende kendilerine bu üslup, düzgün bir üslup değil. Ben yarın gerekli yerler ile görüşürüm ve istifamı veririm dedim. Ancak Ülkü ocakları il teşkilatı bana “Biz tebligata geldik gerekendi, yapıp gideceğiz.” Dedi.

Bunun üzerine ben de “Telefon görüşmesi yapıp geleceğim.” Dedim ve parti binasından ayrıldım.

Tanımadığım iki kişi beni kolumdan tutarak zorla aracımdan indirdiler. Beni aracımdan indiren şahıslar “Seninle buradan gideceğiz” diyerek beni aracımın arkasına bindirmeye çalıştılar. Fakat  ben araca binmedim ve bir fırsatını bulup ve polis merkezi amirliğine geldim. Beni  araçtan zorla indiren şahıslar parti binasında benimle konuşan şahıslar değildi.

Sebahattin Yağız’dan öğrendiğime göre ben parti binasından ayrıldıktan sonra, binaya gelen şahıslar, partiye ait bilgisayarı, anahtarları ve bazı dosyaları alıp gitmişler.

Bu şahıslardan şikayet hakkım saklı kalmak kaydı ile şikayetim yoktur.” İfadelerini kullandı.

Share
660 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?